Z informacji przedstawionych przez portal "Super Express" wynika, że wybrany na fotel prezydenta stolicy, Rafał Trzaskowski, może się pochwalić całkiem pokaźnym majątkiem. Jako osoba publiczna Trzaskowski zobligowany jest do ujawnienia swojego majątku. Dla wielu może to być spore zaskoczenie.

Kariera polityczna Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski jest jednym z czołowych polityków na polskiej scenie politycznej. Na swoim koncie ma już funkcje Ministra Administracji i Cyfryzacji, a także sekretarza stanu w resorcie spraw zagranicznych. Może się również pochwalić wygranymi wyborami na urząd Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Źródło dochodu Rafała Trzaskowskiego stanowi zarówno działalność w warszawskim ratuszu, a także praca wykładowcy w Collegium Civitas, która jest niepubliczną uczelnią wyższą. Swoje dochody czerpie także z wynajmu jednego z mieszkań. Trzaskowski wspólnie z rodziną mieszka na warszawskich Kabatach.

YouTube

Majątek Rafała Trzaskowskiego

Jako, że Rafał Trzaskowski pełni funkcję publiczną, zobligowany jest do opublikowania swojego oświadczenia majątkowego. W dokumencie znajdziemy informacjo o zarobkach oraz majątku, którego wartość przekracza 10 tys. zł. Co znalazło się w oświadczeniu majątkowym Prezydenta Warszawy?

Rafał Trzaskowski wskazał, że zgromadził 48 tys. zł oszczędności w polskiej walucie, a także 4100 euro (co daje około 18 tys. zł). Ponad to ma mieszkanie o powierzchni 79 metrów, którego wartość sięga bliko miliona złotych, odziedziczone po rodzicach. Jest również właścicielem drugiego większego mieszkania, którego łączna powierzchnia sięga 126 metrów kwadratowych, a jego wartość to 930 tysięcy złotych.

YouTube

Trzaskowski jest również właścicielem zabytkowych mebli, które także są spadkiem po rodzicach. Prezydent Warszawy jeździ samochodem Volvo XC70 z 2011 roku. W 2019 roku praca w ratuszu przyniosła mu blisko 152 tys. zł. Jako wykładowca w ubiegłym roku zarobił 46 tys. zł oraz 50 tys. zł z wynajmu mieszkania.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące fakty o księciu Williamie i księżnej Kate. Okazuje się, że para śpi w osobnych sypialniach. Czy oznacza to kryzys w związku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gigantyczny "superwulkan" może zakończyć na Ziemi życie, jakie znamy? Naukowcy są mocno zaniepokojeni

O tym się mówi: Katarzyna Łaniewska w ostatnim okresie przeżywała niezwykle trudne chwile. Wszystko wyszło na jaw dopiero teraz. Nikt nie wiedział, co się działo