Sieć sklepów Biedronka postanowiła oficjalnie zrezygnować ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego - od tej pory w jej ofercie znajdziemy jedynie jaja od kur z wolnego wybiegu oraz chowu ściółkowego. Zmiany zaczną wchodzić w życie już 1 stycznia 2021 roku, a jako pierwsze wprowadzą je sklepy w stolicy.

Sklepy w stronę ekologii

W oficjalnym komunikacie sieci powołano się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, które podają, iż w Polsce znaczna większość kur niosek mieszka i znosi jaja w klatkach, gdzie często spędzają całe życie. W trosce o dobrostan zwierząt i chęć zmiany obecnego stanu rzeczy, Biedronka wraz z dniem 31 grudnia 2020 roku wycofa z oferty jaja z chowu klatkowego, oznaczone cyfrą 3.

Jak podało biuro prasowe Biedronki, "Dzisiejsza deklaracja oznacza, że od 1 stycznia 2022 roku sieć będzie sprzedawała jedynie jaja oznaczane jako 2,1 lub 0, a wycofa te z symbolem 3".

Cyfrą 0 oznaczone są jaja z chowu ekologicznego, cyfrą 1 - jaja z wolnego wybiegu, cyfrą 2 - jaja z chowu ściółkowego, zaś cyfrą 3 - klatkowego.

Zobacz także: Ewa Minge tęskni za słońcem i plażą. Pozuje w kostiumie kąpielowym, który zachwycił internautów

Może cię zainteresować: Czy w brytyjskiej rodzinie królewskiej znów szykuje się skandal? Była partnerka jednego z synów królowej Elżbiety II opowiedziała o ich związku

Pisaliśmy również o: Rodzina Adama Małysza ma powody do świętowania! Skoczek chwali się zdjęciami w mediach społecznościowych. Jaka to okazja