Jak podaje portal "Pikio", 72-letni mężczyzna z podejrzeniem Covid-19 nie znalazł pomocy aż w 11 placówkach medycznych. Do tej pory mężczyzna cieszył się dobrym zdrowiem. Niespodziewanie jednak jego stan się pogorszył. Mężczyzna nie miał koronawirusa i jak podkreśliła jego córka, zmarł przez nieudzielenie mu pomocy medycznej.

Nikt nie pomógł starszemu mężczyźnie

Pan Ryszard zmarł 31 października. Kiedy 72-latek gorzej się poczuł, rodzina zdecydowała się wezwać pomoc. Bliscy skontaktowali się z zszpitalami w Tarnowskich Górach, Bytomiu, Katowicach Ochojec, Ligocie, Zawierciu, Częstochowie, Raciborzu, Piekarach Śląskich, Tychach, Gliwicach, a także w Dąbrowie Górniczej.

Niestety w każdym usłyszeli odmowę. Mężczyzna miał poważne problemy z oddychaniem, a nasyscenie krwi tlenem spadło poniżej 90. Szpitale nie chciały przyjąć pacjenta, bo ten nie miał aktualnych testów na koronawirusa.

YouTube

Córka pana Ryszarda, Monika Oleś w rozmowie z "Super Expressem" wskazała, że jej ojciec zaczął się źle czuć 27 października. Wezwano pogotowie, to jednak odmówiło przyjazdu. Jak wsazuje pani Monika, odbyła konsultacje ze znajomą lekarką i zdecydowała się po raz kolejny zadzwonić na pogotowie.

Tym razem karetka się pojawiła. Ratownicy spytali pana Ryszarda, czy chce jeździć po szpitalach w Polsce i szukać wolnych miejsc. Mężczyzna odmówił. Dzień później, w uzyskał skierowanie na test na koronawirusa, który wykonał w piątek. W sobotę stan 72-latka znów się pogorszył. Wezwane pogotowie zabrało pana Ryszarda do szpitala w Tarnowskich Górach. Przeprowadzone tam testy na koronawirusa dały wyni ujemny. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Pomoc przyszła zdecydowanie zbyt późno.

Piabay

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Pojawił się nowy sposób na wyższą emeryturę. To może zainteresować wielu seniorów w Polsce. Rozwiązanie jest proste, jednak dla wielu to ostateczność

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Teściowa z piekła rodem zepsuła ślub swojego syna. Aby dopiec synowej postanowiła ubrać się z zdumiewający sposób. Wszyscy byli zniesmaczeni

O tym się mówi: Minister zdrowia przedstawił plany rządu odnośnie szczepień przeciwko koronawirusowi. Wiadomo kto otrzyma szczepionkę w pierwszej kolejności