Jak podaje portal "Pikio", prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną Agatą włączył się w organizowaną co rok akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która organizowana jest przez Caritas Polska. Para prezydencka nie tylko włączyła się w pomoc najuboższym, ale także zamieściła w mediach społecznościowych poruszający apel.

Para prezydencka prosi o pomoc

Okres Świąt Bożego Narodzenia, jest jednym z najpiękniejszych w całym roku. Wielu z nas otwiera wtedy swoje serce także na potrzeby innych. Tak jest też w przypadku pary prezydenckiej. Andrzej i Agata Dudowie tradycyjnie już włączyli się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, organizowane przez Caritas Polska.

Facebook/Kancelaria Prezydenta

Na profilu Kancelarii Prezydenta pojawiło się nagranie, w którym prezydent wspólnie z pierwszą damą namawiają Polaków do zaangażowanie się w tę szlachetną inicjatywę. Andrzej Duda prosi, żeby w tym wyjątkowym czasie w naszych domach pojawiła się świeca Caritasu. "Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych" - zaapelował prezydent Andrzej Duda.

Pierwsza dama wskazała, że z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży świec zostaną przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla dzieci, a także zajęć rehabilitacyjnych oraz zaspokojenie ich innych potrzeb. Zebrane środki pozwolą rozwijać dziecięce talenty i zainteresowania.

Andrzej Duda poprosił o solidarność, która jest ważna zawsze, ale w tym trudnym epidemicznym czasie jest jest jeszcze ważniejsza. "Życzę państwu, życzę nam wszystkim, byśmy razem solidarnie pokonali obecne trudności" - podsumował Andrzej Duda.

Włączycie się w akcję Caritasu?

To też może cię zainteresować: Żarty się skończyły! Rząd zapowiada kontrole sklepów oraz galerii handlowych. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z poważnymi karami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Masowe kontrole urzędów skarbowych już ruszyły. Skarbówka zajmuje wiele kont bankowych. Trzeba się przygotować, bo środki można zablokować na długo

O tym się mówi: Monika Zamachowska mówi wprost, co myśli na temat tłumów w galeriach handlowych. Internauci dziwią się jej słowom. Fanka zarzuciła jej hipokryzję