Od marca maseczki ochronne to już codzienność. Każdy przyzwyczaił się do zasłaniania ust i nosa. Tylko w nielicznych przypadkach nie trzeba było nosić ochrony.

Okazuje się jednak, że ten przepis się zmienił. Rząd podjęł decyzję, że maseczki ochronne należy również nosić w pracy – co wcześniej nie było nakazane, jeśli był zachowany odpowiedni odstęp pomiędzy pracownikami. Gdzie jeszcze musimy pamiętać o maseczce?

Nowe obostrzenie dotyczy każdego

Wiele osób będzie zaskoczonych, ale wedle nowych obostrzeń, maseczkę ochronną należy mieć na sobie w pracy nawet w otwartej przestrzeni. Dystans społeczny – wynoszący 1,5 metra – również nie pomoże w ominięciu tego nakazu.

Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube

Wedle nowych nakazów pracownik nie może również zjeść kanapki przy stole, czy się napić kawy – w końcu musi mieć założoną maseczkę. Ponadto w kuchni, czy zakładowej stołówce zjedzenie posiłku także musiałoby się odbywać pojedynczo.

Lepiej o nim pamiętać, bo kara może być sroga

Możliwe, że władze wprowadzą pewne poprawki. Zakładanie maseczki w niektórych przypadkach nie ma najmniejszego sensu.

Maseczki ochronne. Źródło: wprost.pl
Maseczki ochronne. Źródło: wprost.pl
Maseczki ochronne. Źródło: wprost.pl

Trzeba się jednak pogodzić z faktem, że od 28 listopada trzeba będzie mieć maseczkę na sobie niemal wszędzie. Za brak maseczki lub nieprawidłowe jej noszenie grożą srogie kary pieniężne. Warto więc przestrzegać nakazów i uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO