Jakiś czas temu rządzący podjęli decyzję, że medycy dostaną dodatkowe świadczenia pieniężne za pomoc pacjentom z COVID-19. Teraz okazuje się, że nie każdy może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Dlaczego?

Rząd nowelizuje ustawę o dodatku dla służb medycznych

Pracownicy służb medycznych, którzy walczą z pandemią koronawirusa, oczywiście dostaną obiecany dodatek. Nie wszyscy jednak mogą na niego liczyć. Dodatkowy zastrzyk gotówki otrzyma jedynie wybrana grupa.

Kto może liczyć na dodatek w wysokości 100 procent wypłaty? Otrzymają go medycy, którzy do walki z COVID-19 zostali skierowani przez wojewodę.

Szpital polowy/ https://www.tvp.info/
Szpital polowy/ https://www.tvp.info/
Szpital polowy/ https://www.tvp.info/

Pracownicy służby zdrowia byli oburzeni tym obrotem spraw. Wielu z nich liczyło na dodatkowe pieniądze. Politycy partii Prawo i Sprawiedliwość uważają jednak, że wkradł się mały błąd i ustawa covidowa musi czekać na nowelizację.

Kto dostanie podwójne wynagrodzenie?

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, 4 listopada 2020 roku nowelizacja, która zapewniała dodatkowe świadczenia wszystkim pracownikom służby zdrowia, nie znalazła się jednak jeszcze w Dzienniku Ustaw.

Znajdzie się ona tam wtedy, gdy zostaną na nią naniesione odpowiednie poprawki. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia jednak, że pracownicy służby zdrowia nic nie straci - dodatki naliczane są bowiem już od początku listopada.

Andrzej Duda. Źródło: lodz.wyborcza.pl
Andrzej Duda. Źródło: lodz.wyborcza.pl

Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz diagności laboratoryjni, którzy walczą z pandemią koronawirusa, już niebawem otrzymają dodatkowe świadczenia.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO