Oszuści w dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu mają otwarte pole działania i zrobią wszystko, aby dobrać się do naszych pieniędzy bez względu na okoliczności. Tym razem, apel w sprawie możliwego oszustwa został wystosowany do klientów Santander Banku. Są oni narażeni na poważną sytuację związaną z możliwością utraty dużych środków. Metoda, jaką posługują się oszuści jest bardzo wyrafinowana i możemy pozbyć się oszczędności w kilka chwil!

Santander Bank postanowił wystosować komunikat do wszystkich klientów, którzy coraz częściej padają ofiarami cyberprzestępczości. Bank przekonuje, że cały proceder najczęściej opiera się na otrzymaniu fałszywej wiadomości mailowej lub SMS z podejrzanym linkiem, w który pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać. Niestety, takie wiadomości bardzo często są łudząco podobne do tych, które otrzymujemy z centrum obsługi klienta Santander Banku, dlatego trzeba naprawdę bardzo uważać i sprawdzać, z czym mamy do czynienia.

Klienci wielkiego banku działającego w Polsce stali się celem oszustów. Jeden fałszywy krok i można pozbyć się wszystkich środków na koncie

Najczęściej oszuści działają tak, aby wyłudzić nasze dane do logowania do bankowości internetowej lub mobilnej. Mowa tutaj o kampaniach phishingowych. Często chodzi tu o fałszywe prośby o dopłatę do przesyłki bądź inne formy wiadomości bazujące na czasie i emocjach.

Możliwe są również komunikaty w stylu „zabezpiecz się przed…”, a dalsza treść wiadomości mówi o aktualnych wydarzeniach w Polsce lub odnosi się do grup społecznych. Po tym oczywiście następuje link.

Co można zrobić? Przede wszystkim, jak informuje Biznes Info, podchodzić z największą ostrożnością i podejrzliwością wobec takich wiadomości. Santander Bank przypomina, że nigdy nie prosi swoich klientów o logowanie do bankowości bądź podawanie danych kart przez link w SMSie.

fot. Youtube @Santander Bank Polska

Jak informował portal "Życie": NIKT NIE CHCIAŁBY DOŚWIADCZYĆ TEGO, CO ANNA DYMNA. ZNALAZŁA UKOCHANEGO MĘŻA NA PODŁODZE, NA RATUNEK BYŁO ZA PÓŹNO. TRUDNE DOŚWIADCZENIA AKTORKI

Przypomnij sobie: POLACY BĘDĄ MIELI W GRUDNIU SPORY PROBLEM, DUŻE UTRUDNIENIA W HANDLU. ZAKUPÓW NIE ZROBIMY AŻ PRZEZ PÓŁ TYGODNIA, TRZEBA ZAOPATRZYĆ SIĘ WCZEŚNIEJ

Portal "Życie" pisał również: MINISTER KULTURY WYCOFAŁ SIĘ Z WYWOŁUJĄCEJ OBURZENIE DECYZJI. MILIONY OD PODATNIKÓW NIE TRAFIĄ DO GWIAZD I CELEBRYTÓW? TRZEBA „WYJAŚNIĆ WĄTPLIWOŚCI”