Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Pikio" wynika, że Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo istotne z punktu widzenia pacjentów informacje dotyczące teleporad medycznych. Wiele osób nie wiedziało o zmianach, jakie zaszły.

Wizyty u lekarza w dobie epidemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Tylko w poniedziałek 16 listopada odnotowano w naszym kraju 20 816 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 143 osoby zmarłe (16 z nich zmarło w wyniku COVID-19, pozostali mieli również choroby współistniejące). Utrzymująca się na wysokim poziomie liczba zakażeń zaowocowała wprowadzeniem przez resort zdrowia programu "DOM".

Program "DOM" wprowadzony przez Ministerstwo Zdrowia skierowany jest do pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy przebywają w domu. Ma on zapewnić chorym bezpieczne spotkania z lekarzem. Teraz chorzy mogą poprosić lekarza o teleporadę, która umożliwi kontrolę zdrowia pacjenta w czasie izolacji.

Pixabay

W ramach programu pacjenci będą otrzymywali pulsoksymetr, który umożliwi systematyczne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Urządzenie sprawdza między innymi nasycenie krwi tlenem. Przekazywanie danych i ich monitoring będą się odbywały za pomocą aplikacji PulsoCare.

Jak działa program "Dom"?

Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej zapisuje pacjenta do programu i na tym jego rola się kończy. Od tej pory teleporady udzielane będą przez lekarzy z Centrum Kontaktu. Rozwiązanie z jednej strony ma odciążyć lekarzy POZ, z drugiej zaś zapewnić bezpieczeństwo pacjentom w izolacji.

Pixabay

Celem działania programu jest wyłapanie w odpowiednim czasie pacjentów, którzy ze względu na pogorszenie się ich stanu zdrowia, powinni trafić do szpitala.

Jak oceniacie takie rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Kolejna zmiana, która wejdzie w życie już od 1 stycznia. Warto zapoznać się z nowościami, jakie przygotował fiskus

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znana aktorka nie zamierza zaprzepaścić swojej międzynarodowej kariery. Joanna Kulig wraca na plan. Czy zmotywowało ją wynagrodzenie jakie otrzyma

O tym się mówi: Jarosław Gowin zdradził szczegóły nowego programu. Polacy mogą otrzymać nawet do 2000 zł. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze