Jak wynika z informacji "Super Expressu", konto Janusza Koriwna-Mikkego na Facebooku zostało usunięte. Tym samym ta jedna z barwniejszych osób na polskiej scenie politycznej straciła 770 tysięcy obserwatorów. Polityk nie zamierzał pozostawić tego bez komentarza. Co napisał?

Janusz Korwin-Mikke stracił konto

Konto Janusza Koriwna-Mikkego na Facebooku zostało usunięte z serwisu. Upust swojemu wzburzeniu polityk postanowił dać zamieszczając na Twitterze komentarz. W dosadny i typowy dla siebie sposób Koriwn-Mikke podsumował całą sprawę. "Z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści&Bolszewicy usunęli mi stronę" - czytamy w twittcie polityka Konfederacji. Wcześniejsze posty Janusza Korwina-Mikkego były na Facebooku wielokrotnie cenzurowane.

Cała sytuacja odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz zaapelował, żeby w poszanowaniu dla wolności wyboru czytelników, a także w imię wolności słowa strona Janusza Korwina-Mikkego została przywrócona. Podkreślił również, że profil ten obserwowało blisko 800 tysięcy facebookowiczów.

Berkowicz utworzył również na Facebooku wydarzenie "Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!”. Do tej pory 3,3 tys. internautów wskazało, że weźmie udział w wydarzeniu, a 5,8 tys. zadeklarowało swoje zainteresowanie.

Berkowicz podkreślił, że portal społecznościowy ma oczywiście prawo do stosowania cenzury, dodając jednocześnie, że korzystające z niego osoby mają prawo do wywierania nacisku konsumenckiego oraz wyrażania swojego zdania na ten temat.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Problemy ze szpitalem na Stadionie Narodowym. Czy placówka powstała bezprawnie? Wszystko na to wskazuje. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rachunki za prąd znów pójdą w górę! Okazuje się, że prawie wszyscy musimy przygotować się na nową opłatę

O tym się mówi: Edyta Górniak zostanie ukarana za to, co mówiła o koronawirusie? Może trafić do więzienia. Lekarz zapowiada konsekwencje