W tym roku byliśmy zmuszeni obchodzić Dzień Wszystkich Świętych zupełnie inaczej niż zwykle. Zmiany takie wymusiła na nas pandemia koronawirusa.

Ten rok zmusił nas do wielu zmian!

Niestety, kilka dni przed Dniem Wszystkich Świętych dowiedzieliśmy się, że cmentarze w całej Polsce zostaną zamknięte, co uniemożliwi odwiedzenie grobów swoich bliskich. Decyzja ta miała zapobiec gromadzeniu się tłumów i rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Polacy byli więc zmuszeni zmienić więc plany swoich wizyt na cmentarzach. Większość osób zdążyła zostawić znicze oraz kwiaty jeszcze przed 1 listopada. Sporo osób odwiedzało także groby w weekend po Święcie Zmarłych.

Dziennikarze portalu Super Express zdecydowali się wybrać na Cmentarz Wawrzyszewski oraz na Powązki Wojskowe w Warszawie. To tam co roku w Dzień Wszystkich Świętych pojawiają się tłumy Polaków, którzy chcą uczcić pamięć nie tylko swoich bliskich, ale także znanych i zasłużonych osób, których nie ma już z nami.

Źródło: warsawontour.pl

Warszawiacy pamiętają!

Jak co roku wiele zniczy oraz kwiatów pojawiło się na grobach takich znanych osobistości jak Danuta Szaflarska, Jacek Kuroń czy Olga „Kora” Sipowicz. W tym roku mieszkańcy Warszawy tłumnie odwiedzili także mogiły niedawno zmarłych artystów – Andrzeja Strzeleckiego i Pawła Królikowskiego.

Wiele osób złożyło także kwiaty na grobach żołnierzy, którzy oddali swoje życie podczas walk w Powstaniu Warszawskim, Kampanii Wrześniowej czy też wojnie polsko – bolszewickiej. Jednak uwagę dziennikarzy zwrócił jeszcze jeden z grobów.

Na Powązkach Wojskowych znajduje się grób Michała Sumińskiego oraz jego żony Zofii. Dziennikarz prowadził popularny niegdyś program „Zwierzyniec”. Jak się okazuje, grób małżeństwa uległ zniszczeniu. Przewrócona została bowiem drewniana konstrukcja, na której umiejscowione były srebrne kaczki. Miejmy jednak nadzieję, że już niebawem ktoś zajmie się naprawą grobu i przywróci jego poprzedni stan.

Źródło: ivrp.pl/

Jak informował portal "Życie": SZEF ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA APELUJE O WSPÓŁPRACĘ CAŁEGO ŚWIATA. SYTUACJA JEST BARDZO TRUDNA

Przypomnij sobie: DRUZGOCĄCE WIADOMOŚCI JEDNEGO Z GENERAŁÓW, WIADOMOŚĆ MROZI KREW W ŻYŁACH! ZDANIEM WOJSKOWEGO PANDEMIA MOŻE DOPROWADZIĆ DO OSTATECZNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE, JUŻ OD ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ŻYCIE WCHODZI NOWY ZAKAZ. KIEPSKA INFORMACJA DLA POLAKÓW, PRAWO DOTKNIE TYSIĘCY OSÓB