"Jastrzab" postanowił zrobić przegląd mediów społecznościowych, by sprawdzić jak celebryci honorują Święto Niepodległości.

102 rocznica odzyskania niepodległości przez państwo polskie

YT

Uwolniony przez Niemców Józef Piłsudski po przybyciu do Warszawy, 11 listopada 1918 roku, przejął z rąk Rady Regencyjnej pełnię władzy wojskowej i cywilnej obejmując funkcję Naczelnika Państwa. Od tej chwili miał początek nowy rozdział historii Polski...

Na początku października 1918 roku, na wieść o nawiązaniu przez Niemców kontaktu z Ameryką w sprawie warunków zawieszenia broni, doszło do ożywienia aktywności politycznej na obszarze Polski. Rada Regencyjna ogłosiła proklamowanie Królestwa Polskiego z dostępem do morza, zarządzenia władz okupacyjnych były z kolei coraz częściej bojkotowane.

Miał także miejsce rozpad Austro-Węgier, na terytorium których deklarowano albo powstanie państw niepodległych, albo przyłączenie do sąsiadujących. 28 października 1918 roku w Krakowie ukonstytuowała się Polska Komisja Likwidacyjna, która zajmowała się przejmowaniem władzy w Galicji...

Celebryci postanowili po swojemu uczcić odzyskanie niepodległości. Na Instagramie pojawiło się mnóstwo postów związanych z dzisiejszymi obchodani.

Była Miss Polski Ewa Wachowicz wyeksponowała biało-czerwoną flagę na dwoim domu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Nasza Niepodległa🇵🇱#polska #poland #flaga #kochampolske

Post udostępniony przez Ewa Wachowicz (@ewawachowicz)

Martyna Wojciechowska jest daleko od domu, lecz w podróż tę zabrała biało-czerwone barwy i uczciła ten ważny dla patriotów dzień.

Anna Mucha, mieszając postulaty pań z błyskawicą na czole z tymi patriotycznymi, opublikowała własne pląsanie po plaży o zmroku.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia opublikowało pilny apel do Polaków. Nie chodzi o koronawirusa

Zerknij: Magda Mołek ostro o TVN. Skąd się o tym dowiedziała i o co poszło