Ze względu na stale pogarszającą się sytuację w Polsce, premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej w środę o nowych obostrzeniach. Są one bardzo stanowcze. Jednak jeśli obywatele się do nich dostosują, jest szansa, że nie trzeba będzie wprowadzić całkowitego „lockdownu”.

Jakie nowe obostrzenia nas czekają już dzisiaj?

Aktualnie nastroje w Polsce dalekie są od ideału. Podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki przedstawił szereg kolejnych obostrzeń, które wywołały mieszane uczucia wśród rodaków. Jak powiedział Mateusz Morawiecki wprowadzenie kwarantanny narodowej jest kwestią czasu. Wszystko leży w naszych rękach.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 29 listopada. Oczywiście, data ta może się w każdej chwili wydłużyć. Rząd zapowiedział zamknięcie wszystkich sklepów w galerii handlowej, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i punktów usługowych.

Kwarantanna. Źródło: natemat.pl
Kwarantanna. Źródło: natemat.pl
Kwarantanna. Źródło: natemat.pl

Ponadto hotele i pensjonaty mogą przyjmować jedynie gości odbywających podróże służbowe. Uczniowie również muszą pożegnać się z chodzeniem do szkoły. Od poniedziałku wszyscy wracają na tryb nauki zdalnej.

Jesteśmy o krok od narodowej kwarantanny

Pandemia koronawirusa niebezpiecznie przybiera na sile. Sytuacja jest niepokojąca. Polska służba zdrowia pęka w szwach. Rząd zdecydował na stworzenie szpitala plenerowego, który aktualnie znajduje się na Stadionie Narodowym. „Szpital narodowy” przyjął już pierwszych pacjentów.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez pikio.pl, jeśli wprowadzone obostrzenia nie pomogą, rząd planuje rozszerzenie częściowego lockdownu i wprowadzenie pełnej kwarantanny narodowej.

Koronawirus w sklepie. Źródło: infoilawa.pl
Koronawirus w sklepie. Źródło: infoilawa.pl

Zgodnie z podanymi informacjami całkowity lockdown będzie bardzo rygorystyczny. Jak poinformował premier kwarantanna narodowa będzie zakazywała całkowitego przemieszczania się, całkowitego zamknięcia handlu oraz usług i zakładów produkcyjnych. Oznacza to utratę pracy dla milionów Polaków. Przed wprowadzeniem lockdownu zatrzymuje rząd jedynie Ministerstwo Gospodarki, które przedstawia dalekosiężne negatywne skutki jego wprowadzenia.

Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO