Zamknięte sklepy w centrach handlowych. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 7 listopada. Wśród nich zamknięta zostanie większa część sklepów w centrach handlowych. W piątek w jednej z krakowskich galerii pojawiły się tłumy ludzi, którzy chcieli skorzystać z ostatnich godzin.

Opublikowane zostało rozporządzenie rządu, które wprowadza zakaz działalności części sklepów w centrach handlowych. O nowych ograniczeniach poinformował na środowej konferencji prasowej - premier Mateusz Morawiecki. W rozporządzeniu przewidziano także wyjątki jak działalność obiektów handlowych, które mają powierzchnię ponad 2 tys. metrów kw. Niż podał premier.

Zgodnie z zapowiedzianymi i opublikowanymi przez rozporządzenie obostrzeniami, niemożliwa będzie działalność sklepów w centrach handlowych z wyjątkiem tych, które oferują: żywność, produkty kosmetyczne, artykuły toaletowe, środki czystości, produkty lecznicze, wyroby medyczne, gazety lub książki, artykuły budowlane, artykuły dla zwierząt, usług telekomunikacyjne, akcesoria do pojazdów i paliwa.

Z tego powodu do galerii w Krakowie ruszyły tłumy. Ostatnie godziny na zakupy i skorzystanie ze sklepów, które przez długi czas nie będą otwarte. Pojawiły się długie kolejki i przepełnione pomieszczenia.

Może Cię zainteresować:Mateusz Morawiecki przeprosił Polaków. Premier zapowiedział wiele nowości. O co chod

W tym tygodniu także:Skandaliczne zachowanie duchownego. Wiadomościami jakie wysyłał do nastolatki zajęła się kuria