Ostatnie coraz szybsze wzrosty zarażeń COVID-19 i napięta sytuacja w kraju powodują, że coraz więcej z nas żyje w niepewności – zastanawiamy się, czy czeka nas kolejny lockdown, czy trzeba obawiać się o swoją pracę i finanse.

Jest coraz groźniej – koronawirus zbiera coraz większe żniwo, 29 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport, w którym tylko w czasie poprzedzającej doby stwierdzono ponad 20 tysięcy przypadków zarażenia COVID-19.

Czy żeby powstrzymać pandemię, władze ponownie zamkną Polaków w domach? Jeśli tak – kiedy? Te informacje pochodzą od współpracownika samego Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube

Kolejny lockdown to jedyna szansa na spowolnienie rozwoju koronawirusa?

Portal Pikio przypomina, że obecnie wprowadzono wiele obostrzeń, które coraz mocniej zmieniają naszą codzienność. Od 24 października na terenie całej Polski obowiązuje tzw. czerwona strefa.

Wróciły godziny dla seniorów, maseczki na świeżym powietrzu, limit klientów na kasę w sklepach. Teraz jednak pozostaje pytanie, co dalej – czy czeka nas całkowite zamknięcie w domu?

Współpracownik Mateusza Morawieckiego wspomniał o możliwości wprowadzenia narodowej kwarantanny w połowie listopada. Wtedy to obowiązywałyby te same ograniczenia, które panowały podczas pierwszego lockdownu, m.in. zamknięcie sklepów odzieżowych i galerii handlowych czy ograniczenie przemieszczania się.

Poalcy boją się lockdownu?/screen Youtube
Poalcy boją się lockdownu?/screen Youtube

Jak jednak podało źródło, najpierw rząd sprawdzi, jak obostrzenia sprzed tygodnia wpłynęły na dalszą sytuację epidemiczną w kraju.

- Potem potrzebujemy jeszcze około dziesięciu dni, by sprawdzić, jak na skalę zakażeń wpływają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: WILLIAM I KATE SZUKAJĄ GOSPOSI. OFERUJĄ CAŁKIEM NIEZŁĄ SUMKĘ. MAJĄ JEDNAK JEDEN WYMÓG, JAKI