W ostatnim czasie koronawirus bardzo mocno wpływa na naszą codzienność. Polacy niejednokrotnie zwracają uwagę na fakt, że obecnie ciężko jest cokolwiek zaplanować ze względu na pandemię i nagłe decyzje rządu.

Niedawno zdecydowano się na wprowadzenie nauki zdalnej – najpierw na uczelniach wyższych i w szkołach ponadpodstawowych, następnie zaś – dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Czy to samo czeka najmłodszych?

Nauka zdalna. Źródło: Youtube
Nauka zdalna. Źródło: Youtube

Czy uczniowie klas I-III przejdą na naukę zdalną?

Portal Pikio zwraca uwagę na fakt, że wciąż trwają dyskusje nad tym, w jakim trybie powinni uczyć się najmłodsi. Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. Czy to sprawi, że uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych ponownie przejdą na edukację zdalną?

Tę kwestię omawiano podczas czwartkowej konferencji prasowej. Minister edukacji Przemysław Czarnek ujawnił, co może nas czekać.

Nauka zdalna. Źródło: Youtube
Nauka zdalna. Źródło: Youtube

- We Francji ogłoszono całkowity lockdown, my chcemy powstrzymać się przed tym i nie zamykać gospodarki tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Do tego potrzebna jest dyscyplina społeczna – mówili politycy.

- Być może ta sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane m.in. wydarzeniami, które wczoraj widzieliśmy na ulicach miast, zmuszą nas niebawem do tego, żeby taką decyzję podjąć, ale trwają rozmowy na ten temat. Ostatecznej decyzji państwu zakomunikować jeszcze nie mogę – mówił minister edukacji Przemysław Czarnek o nauce zdalnej wśród najmłodszych.

- Analiza jest prowadzona z godziny na godzinę. Dane, które spływają do nas z kuratoriów oświaty i z monitoringu w całej Polsce są poddawane szczegółowym analizom.

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: WILLIAM I KATE SZUKAJĄ GOSPOSI. OFERUJĄ CAŁKIEM NIEZŁĄ SUMKĘ. MAJĄ JEDNAK JEDEN WYMÓG, JAKI