Czy osoby pobierające świadczenie 500 plus, w październiku otrzymały swoją ostatnią wypłatę? Okazuje się, że byłoby tak, gdyby nadal obowiązywały stare przepisy. Nowe zasady wprowadziły jednak pewne zmiany w tej kwestii.

Ostatnia wypłata w październiku?

Jak informuje portal Super Express, dotychczasowy okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus obowiązywał od 1 października do 30 września, co oznaczało, że jeśli zainteresowana świadczeniem osoba nie złożyła wniosku, to ostatnia wypłata przysługiwała jej w październiku.

Okazuje się jednak, że w programie tym zaszło wiele zmian i wypłaty realizowane w obecnym okresie będą realizowane aż do maja przyszłego roku. Kolejny okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus będzie trwał od 1 czerwca do 31 maja 2022 roku. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wnioski będzie można składać już w litym, a nie jak miało to miejsce wcześniej, dopiero w lipcu.

Kiedy złożyć wniosek?

W lutym możliwe będzie jednak składanie wniosków o program Rodzina 500 plus tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, czyli poprzez platformy emp@tia i ePUAP oraz poprzez bankowość elektroniczną. Wnioski stacjonarne będzie natomiast można składać dopiero w kwietniu. Wtedy też będzie można skorzystać ze złożenia wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Co ważne, im wcześniej złożymy wniosek, tym wcześniej otrzymamy wypłaty z programu 500 plus. Jak się okazuje, po złożeniu wniosku do końca kwietnia, pierwszą wypłatę otrzymamy już w czerwcu. Jeśli natomiast wniosek złożymy w maju, to wypłaty świadczenia zaczną się od lipca i tak dalej.

Jak informował portal "Życie": KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ