Jak podaje portal "Money", możliwy lockdown obejmuje pełne zamknięcie szkół i zakaz opuszczania domu bez wyraźnej przyczyny. Decyzja o nim zapadnie po poznaniu środowej liczby zakażeń koronawirusem na wieczornym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Możliwy lockdown

Codziennie spotyka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. "Teraz są dwa takie spotkania dziennie. Jedno rano, drugie wieczorem. To drugie jest istotniejsze, bo zwykle pojawiają się na nim kluczowi ministrowie. W porannym tymczasem są czasem tylko ich zastępcy" - informują osoby zbliżone do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

YouTube

Jak podaje portal "Money" to właśnie w środowe spotkania w godzinach wieczornych zapadają kluczowe decyzje dotyczące tego, jak dalej będą wyglądały działania rządu. Nie dzieje się tak bez przyczyny. To właśnie w połowie tygodnia osiągane są "pełne moce testowe", które dają najbardziej miarodajne wyniki.

"Liczą się tylko te najnowsze oraz to, czy krzywa przestanie rosnąć. A konkretnie, czy każdy dzień będzie przynosił nowe rekordy. Jeśli tak, to wariant z nowym lockdownem jest bardzo prawdopodobny" - wskazuje portal "Money" cytując swoje źródło.

Dzisiejsze dane nie napawają optymizmem. Tylko dziś podano informację o ponad 16 tys. nowych przypadków. Kluczowe znaczenie dla dalszych decyzji będą miały dane z wtorku, które zostaną przedstawione w środę.

Jakich rozstrzygnięć w sprawie epidemii się spodziewacie?

To też może cię zainteresować: Do tysięcy Polaków może trafić nawet 5 tysięcy złotych, rząd obiecał przekazanie sumy potrzebującym! Jest pewien haczyk, kto dostanie te pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Stan Borys przeszedł operację. Wiadomości o jego stanie zdrowia budzą niepokój. Co się stało

O tym się mówi w Polsce: Pogoda w najbliższych dniach może zaskoczyć miliony Polaków. Polskę podzieli front atmosferyczny, czego możemy się spodziewać

O tym się mówi na świecie: Watykan wydał oficjalne oświadczenie w sprawie Bożego Narodzenia. O co chodzi