Jak podaje portal "Pudelek", Agata Kornhauser-Duda przyjęła inny model pełnienia swojej funkcji niż wcześniejsze pierwsze damy. Już w trakcie pierwszej kadencji swojego męża konsekwentnie milczała w ważnych społeczno-politycznych sprawach, także tych dotyczących kobiet. Najwyraźniej w drugiej kadencji nie zamierza tego zmieniać.

Agata Kornhauser-Duda milcząca pierwsza dama

W trakcie wieczoru wyborczego po drugiej turze wyborów prezydenckich, Agata Duda winą za swój brak głosu obwiniła media oraz środowisko dziennikarskie. Nie minęło wiele czasu, jak zdecydowała się usunąć wszystkie komentarze na swoich kontach w mediach społecznościowych i zablokować możliwość dodawania nowych.

Agata Kornhauser-Duda milczy wymownie także teraz, kiedy tysiące Polek na ulicach dużych miast i małych miasteczk wyraża swój sprzeciw wobec wyroku trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji ciężko uszkodzonych płodów. Internauci apelują do pierwszej damy o głos i w coraz mocniejszych słowach oceniają jej brak zaangażowania.

"Agata Duda, zabierz głos w sprawie kobiet!", "Może czas wydusić z siebie kilka słów?", "Czy będzie Pani wspierać kobiety, czy raczej jak ta błędna owca iść za prezesem ze spuszczonym ze strachu wzrokiem? Polki czekają na panią!" - to tylko część komentarzy, jakie znajdziemy na Twitterze.

YouTube

Kinga Duda w ogniu krytyki

Polki zawiedzione są również milczeniem w tak ważnej sprawie Kingi Dudy, która została w sierpniu wybrana na doradcę społecznego w Kancelarii Prezydenta. Podobnie jak pierwsza dama, jej córka milczy.

"Pani Kingo, to jest najlepszy czas na głos ze strony doradcy społecznego Prezydenta RP.", "Kinga Duda, jak ci nie wstyd?", "Ja nie wiem, jak Agata i Kinga Duda mogą na siebie patrzeć w lustrze" - możemy przeczytać w komentarzach internautów.

YouTube

Internauci przypominają również, że Maria Kaczyńska, żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie bała się zabierać stanowiska i nigdy nie zgodziłaby się na zmuszenie kobiet do rodzenia dzieci, które nie mają szans na przeżycie.

Waszym zdaniem Agata Duda i jej córka Kinga powinny zabrać głos w sprawie wywołującej tak wiele emocji?

To też może cię zainteresować: Polska sportsmenka postawiła sprawę jasno. Justyna Kowalczyk – Tekieli broni swojego zdania i nie zamierza ustąpić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Koronawirus paraliżuje przedszkola i szkoły. Ministerstwo Edukacji Narodowej skomentowało kwestię zdalnego nauczania

O tym się mówi: Potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem w Wojskowej Akademii Technicznej. Akademik przekształcony na izolatorium