Nie jest tajemnicą, że koronawirus w naszym kraju zatacza coraz szersze kręgi. Właśnie dlatego rząd, starając się opanować sytuację i odzyskać nad nim kontrolę, wprowadza kolejne obostrzenia, które mają nieco ustabilizować rozwój pandemii w Polsce.

Jak przypomina WP, już od poniedziałku zdalna nauka obowiązuje nie tylko uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów, lecz także dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych. Nie zamknięto przedszkoli ani młodszych klas podstawówek. Jednak czy obejdzie się bez tego?

Koronawirus w szkołach/ https://www.onet.pl/
Koronawirus w szkołach/ https://www.onet.pl/
Koronawirus w szkołach/ https://www.onet.pl/

Ministerstwo Edukacji Narodowej o zamknięciu szkół i przedszkoli

Choć oficjalnie nie zamknięto przedszkoli, wiele z nich ograniczyło swoją działalność. Już 26 października aż 236 przedszkoli i innych placówek wychowania przedszkolnego oferowało dzieciom zajęcia w trybie zdalnym. To 1,5% ze wszystkich tego typu placówek.

W tym samym czasie 254 przedszkola prowadziły naukę zdalną – to 1,5% ze wszystkich tego typu placówek.

Nieograniczoną działalność w trybie stacjonarnym w poniedziałek zgłosiło 14 769 przedszkoli, tj. 96,8% tego typu placówek.

Według MEN obecnie zdalnie uczy się ok. 1,8 mln uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ok. 2 mln uczniów ze starszych klas podstawówek.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl

Wszystko to ma związek z koronawirusem – w poniedziałek ogłoszono, że w ciągu minionej doby było 10 241 zarażeń, a rekordy przekraczały już 13 tysięcy zarażonych.

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUŻ ZA KILKA DNI WCHODZI W ŻYCIE NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. KTO NAJBARDZIEJ ZYSKA NA ZMIANACH

O tym się mówi w Polsce: CZY JUŻ JUTRO NA NASZYCH ULICACH ZOBACZYMY WOJSKO? DECYZJA PREMIERA WZBUDZA NIEPOKÓJ WŚRÓD POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE! BYŁY MENADŻER PIŁKARZA ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ