Jak podaje portal "Biznes Info", ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów potkało się z licznymi zastrzeżeniami, zgłaszanymi przez różne środowiska. W odpowiedzi na zgłaszane uwagi rząd zdecydował się na zmiany. Czego możemy się spodziewać?

Krytyka godzin dla seniora

Od omentu ponownego wprowadzenia godzin dla seniora, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat tego rozwiązania. Wiele osób otwacie krytykowało to, że w drodze do pracy nie mogą kupić sobie w slepie nic do jedzenia.

Problem mieli również restauratorzy, którzy nie mogli zrobić w tych godzinach zaopatrzenia do swoich lokali. Jaby tego było mało, również wielu właścicieli sklepików szkolnych zdecydowało się w tym czasie na obsługę nauczyieli i pracowników szkoły, którzy ukończyli 60 lat.

YouTube

Zmiany w "godzinach dla seniorów"

Przepisy dotyczące godzin dla seniorów mają zostać doprecyzowane tak, aby nie dochodziło do aburdów. Bez zmian pozostanie to, że w godzinach między 10 a 12 zakupy zrobią tyko osoby, które ukończyły 60 lat. Doprecyzowano jednak placówki handlowe, w których będą one obowiązywały.

"Godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe" - wskazuje portal "Rmf Fm".

Godziny dla seniorów nie obejmują sklepów budowlanych, elektronicznych, z produktami rtv i agd oraz sklepach odzieżowych. Dodatkowo osoby poniżej 60 roku życia będą mogły dokonać zakupu leków lub żywności, jeśli od tego zależy życie.

YouTube

A jak wy oceniacie godziny dla seniorów?

To też może cię zainteresować: Szef WHO przedstawił wymogi dotyczące walki z koronawirusem. Sytuacja w Polsce jest bardzo trudna, nie spełniamy wytycznych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostanich dniach: Kobieta robi zdjęcie chmury, której wygląd kogoś jej bardzo przypominał. Fotografia stała się hitem w mediach społecznościowych

O tym się mówi: Jeden rachunek mniej dla seniorów. Wielu z nich zwolnionych jest z tej opłaty, choć o tym nie wie