Iwona Mazurkiewicz w rozmowie z portalem "Pomponik" zdradziła, w jakim stanie jest Gerard Makosz, z którym poznała się na planie drugiego sezonu programu "Sanatorium miłości". Mężczyzna ma wysoką gorączkę i problemy z oddychaniem. Jaki jest stan Gerarda Makosza?

Iwona Mazurkiewicz o stanie Gerarda Makosza

Iwona Mazuriewicz powiedziała "Pomponikowi", że u Gerarda wystąpiła wysoka gorączka, która sięgała nawet 40 stopni, a także problemy z oddychaniem. Zresztą w tym czasie gorączka wystąpiła również u samej Iwony - w jej przypadku przebiegała ona jednak zdecydowanie łagodniej.

"Pierwsza myśl - koronawirus, ale nawet nie mieliśmy czasu na testy, trzeba było działać" - powiedziała "Pomponikowi" Mazurkiewicz. W czasie teleporady Gerardowi przepisano leki, ale Iwona nie odpuszczała i poprosiła o zbadanie Makosza. "Lekarz rodzinny przyjechał do Gerarda w ubraniu zabezpieczającym i zbadał go. Stwierdził poważne zmiany w płucach i przepisał antybiotyk" - dodała.

Stan Gerarda na bieżąco konsultowany jest z jego córką Tanią, która jest chirurgiem i pracuje w Szwajcarii. Doradziła, żeby Gerard przjmował heparynę, która rozrzedza krew i ułatwia w ten sposób tlenu. Zaleciła również antybiotyk, bo u Gerarda Makosza utrzymywała się gorączka.

YouTube

Gerard Makosz pod tlenem

Problemy z oddychaniem sprawiły, że Gerard musi być podłączony do telenu przez całą dobę - żeby to było możliwe potrzebne są dwie działające na zmianę butle. "Staram się, by w dzień był w pozycji siedzącej, bo tak lepiej pracują płuca. Oklepuję go też i nacieram amolem. Cieszę się, że zaczął jeść i robi to sam" - dodaje Iwona.

Jak przyznała u Gerarda doszło do utraty smaku, choć trwało to zaledwie dzień. Oboje przebywają w izolacji i dzięki pomocy sąsiadów nie brakuje im niczego. Cały wywiad z Iwoną Mazurkiewicz przeczytacie tutaj.

YouTube

Życzymy Gerardowi Makoszowi szybkiego powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że uda mu się wygrać z chorobą.

To też może cię zainteresować: Radosław Majdan pilnie trafił do szpitala. Co się dzieje z mężem Małgorzaty Rozenek-Majdan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jaki jest powód nieobecności znanej dziennikarki w programie „Dzień dobry TVN”? Anna Kalczyńska nie pojawia się już od pewnego czasu

O tym się mówi: Wstrząsające nagranie z jednego z kościołów. Aż trudno uwierzyć w to, jak zachował się duchowny wobec niemowlęcia. Wszystko nagrano