W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 9622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, co stanowi rekord dziennego przyrostu zakażeń w naszym kraju. Najwięcej, 1485, odnotowano w województwie mazowieckim, oraz w województwie małopolskim - 1254. W ciągu ostatniej doby zmarło także 78 zarażonych osób, posiadających choroby współistniejące, oraz - co niepokojące - 6 osób chorujących wyłącznie na COVID-19. Są to najgorsze informacje jakie mogliśmy otrzymać - śmierć wyłącznie z powodu koronawirusa napawa strachem również ludzi młodych, którym do tej pory wydawało się, że nie mają powodu do obaw, bowiem nie są tak schorowani jak ludzie starsi.

Tragiczne wieści ze szpitali, zajętych miejsc jest coraz więcej

Jak poinformował Polsat News, w ciągu ostatniej doby liczba zarażonych wymagających hospitalizacji wzrosła do 604 - poprzedniego dnia było to 540 osób, a zaledwie tydzień temu ilość takich pacjentów była o połowę mniejsza. Przyrost ten niepokoi głównie ze względu na to, że zajmowane są kolejne szpitalne łóżka, przeznaczone tylko dla chorych na COVID-19 - a tych brakowało już wcześniej.

Na obecną chwilę "covidowe łóżka" zajmuje 7612 osób, a 604 jest podpiętych do respiratorów. Nie ulega wątpliwości, że liczba ta będzie stale rosnąć, co może poskutkować poważnym kryzysem w szpitalach. Agencja Rezerw Materiałowych przekazała, że jest w posiadaniu około 1,5 tysiąca respiratorów, a jednocześnie zaznaczyła, że dokładna ich liczba stanowi tajemnicę państwową. Polacy wciąż nie znają prawdy, a dobrze wiedzą, że ich sytuacja z pewnością ulegnie pogorszeniu.

Zobacz także: Ważna informacja dla klientów banków, warto wyposażyć się w dodatkową gotówkę. Władze instytucji finansowych przestrzegają przed utrudnieniami

Może cię zainteresować: COVID-19 w jednym z warszawskich Urzędów Dzielnicy. W której dzielnicy nie przyjmują petentów

Pisaliśmy również o: Ministerstwo zdrowia przekazało ważny komunikat. Dotyczy on milionów Polaków. O co chodzi