Jacek Sasin, czyli wicepremier, który „zasłynął” wydaniem 70 milionów złotych na wybory, które nie doszły do skutku, tym razem powiedział coś, obok czego większość osób nie potrafi przejść obojętne.

Minister dał do zrozumienia, że braki wśród personelu w służbie zdrowia to wynik złej woli lekarzy, którzy nie chcą zaangażować się w swoją pracę.

Ta wypowiedź wywołała prawdziwą burzę. O komentarz pokusiło się wiele osób publicznych, a także pracujących w służbie zdrowia.

Jerzy Owsiak zwrócił się do Jacka Sasina

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że wśród lekarzy powołanych do walki z COVID-19 znalazły się osoby studiujące, pracujące przy karetkach pogotowia, mające pod opieką innych chorych, których nie mogą zostawić, a nawet… zmarły.

Jacek Sasin. Źródło: Youtube
Jacek Sasin. Źródło: Youtube

- Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce – powiedział Jacek Sasin. Wtedy rozpętała się prawdziwa burza.

Portal Gazeta zauważa, że Jerzy Owsiak zaapelował do wicepremiera, że nierozwiązane są podstawowe problemy, a rząd nie daje pomocy służbie zdrowia.

Poinformował także, że Fundacja WOŚP kupiła sprzęt, który trafił na polskie oddziały neurochirurgii dziecięcej.

„Takich urządzeń do tej pory w Polsce jeszcze nie było, a w Europie można je policzyć na palcach jednej ręki. Kupiliśmy je dla szpitali, w których lekarze i personel medyczny będzie ratował zdrowie i życie dzieci, dla lekarzy, o których pan powiedział, że nie są chętni do wykonywania swojej pracy, o których ma Pan tak obraźliwe zdanie, a którzy zwłaszcza teraz pracują w szpitalach ponad miarę. Nie tylko oni, ale także ratownicy medyczni, którzy padają ze zmęczenia i którym Pan i Pana koleżanki i koledzy nie zaproponowaliście logicznego ekwiwalentu pieniężnego za ich nieprawdopodobnie ciężką i obciążającą psychicznie pracę” – pisał Owsiak.

„Nie znalazł Pan dobrych słów dla lekarzy, którzy pracują w systemie, który od marca nie może się skutecznie przygotować do walki z pandemią i stąd niektóre szpitale są przeciążone, a w niektórych nie ma tego problemu. I za to chce Pan winić personel i lekarzy? My mamy zupełnie inne podejście - niezmienne od 29 lat.”

Dodał, że choćby WOŚP zakupił potrzebny sprzęt, to badania nim nie będą mogły być prowadzone, bo Ministerstwo Zdrowia nie przeznaczy na nie finansów.

Drogi Panie Sasin, Właśnie skończyliśmy 55. Konkurs Ofert https://www.wosp.org.pl/live/55konkursofert. Kupiliśmy 63...

Posted by Jurek Owsiak on Wednesday, October 14, 2020

„Jeżeli Pan tego nie może i nie chce powiedzieć, to ja za Pana powiem - wszyscy Polscy lekarze, cały personel medyczny, ratownicy medyczni, wolontariusze, ludzie, którzy walczą z koronawirusem: WIELKIE DZIĘKI dla Was! Cieszymy się, że naszymi supernowoczesnymi sprzętami wspieramy najwyższe standardy polskiej służby zdrowia, traktując te zakupy jako wzmocnienie polskiej służby zdrowia, która ma w obowiązku swoich działań nie tylko koronawirusa” – napisał prezes WOŚP.

„Lekarzom, personelowi medycznemu, ratownikom medycznym po trzykroć DZIĘKUJEMY!”

Przyłączamy się do podziękowań Jurka.

Przypomnij sobie o… NAJNOWSZE INFORMACJE O OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW “CZAJKA”. ŚCIEKI PONOWNIE ZOSTANĄ ZRZUCONE DO WISŁY. O CO CHODZI? RAFAŁ TRZASKOWSKI WYJAŚNIA

Jak informował portal Życie: W JEDNYM Z POLSKICH KLASZTORÓW SYTUACJA Z POWODU KORONAWIRUSA JEST NIEZWYKLE POWAŻNA. NIESTETY, ZAKONNICY PRZEKAZALI BARDZO SMUTNĄ INFORMACJĘ

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: W CENTRUM ONKOLOGII WSTRZYMANO DZIAŁANIE JEDNEGO Z ODDZIAŁÓW W ZWIĄZKU Z WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONWAIRUSEM. PACJENCI NIE SĄ PRZYJMOWANI