Jak podaje portal "Lelum", Prezydent RP Andrzej Duda zaapelował do wszystkich obywateli naszego kraju o rozsądne zachowania. Jest to szczególnie ważne w obliczu tego, co czeka nas w najbliższych dniach. Scenariusz, jaki zarysował prezydent po konsultacjach z służbami sanitarnymi nie przedstawia się najlepiej. Sytuacja jest bardzo poważna.

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do rodaków

Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Rmf24", prezydent Andrzej Duda w środę 14 października odbył konsultacje z Głównym Inspektorem Sanitarnym prof. Jarosławem Pinkasem. Rozmowa dotyczyła obecnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz tego, jak może się ona rozwinąć w najbliższych dniach. Po zakończonych rozmowah prezydent zwrócił się do Polaków za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów!" - zaapelował prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Sytuacja jest naprawdę poważna

Tylko wczoraj resort zdrowia poinformował o 6526 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zanotowano również 6084 zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19 i 467 zajętych respiratorach.

"Obserwujemy tak szerokie rozproszenie źródeł zakażeń, że praktycznie wirusa można już złapać wszędzie. W sklepie, w komunikacji, nawet na ulicy" - mówi cytowany przez "WP" Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix, analizująca dane dotyczące epidemii.

Myślicie, że najczarniejsze scenariusze dotyczące rozwoje epidemii koronawirusa się sprawdzą?

To też może cię zainteresować: Jak dalej rozwinie się pandemia koronawirusa? Przewidywania nie są najlepsze. Głos na temat dalszych kroków zabrał generał Gielerak

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Warszawa: w Centrum Onkologii wstrzymano działanie jednego z oddziałów w związku z wykryciem zakażenia koronwairusem. Pacjenci nie są przyjmowani

O tym się mówi: Duża podwyżka cen jedzenia. Więcej zapłacimy za podstawowe produkty, jakie