Gościem programu "Tłit" na portalu "Wirtualna Polska" był Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odnosił się on do kwestii ewentualnych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone w naszym kraju w związku z epidemią koronawirusa, która nie odpuszcza. Czego należy się spodziewać.

Monitorowanie sytuacji

Prowadzący program "Tłit" zapytał między innymi o to, czy rząd rozważa wprowadzenie obostrzeń w zakresie ilości osób mogących brać udział w nabożeństwach kościelnych. "My oczywiście cały czas monitorujemy sytuację we wszystkich miejscach, gdzie mamy do czynienia z większą liczbą osób. Kościoły też są takim miejscem" - zapewnił Michał Dworczyk.

"Dyskusja i monitoring trwa. Dotyczy to przecież nie tylko kościołów, ale także innych miejsc, w których zbierają się Polacy, czyli restauracji, barów i wszystkich tego rodzaju miejsc" - dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czy wrócą niedziele handlowe

Michał Dworczyk odniósł się do postulowanego przez opozycję powrotu niedziel handlowych, które miałyby nieco rozładować ruch w sklepach. "Takie postulaty wczoraj na spotkaniu z premierem zgłosili przedstawieciele PSL. Analizujemy te propozycje" - zapewnił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"W takiej sytuacji w jakiej jesteśmy nie należy wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania, każde jest warte przeanalizowania" - dodał.

YouTube

Ustawowy nakaz noszenia maseczek?

Michał Dworczyk odniósł się również do doniesień dotyczących wprowadzenia ustawowego nakazu noszenia maseczek. Czy należy spodziewać się jego wprowadzenia do polskiego porządku prawnego.

"To prawda, procedujemy taki przepis, chociaż przepisy, które do tego zobowiązują już istnieją. To ustawa z 2008 roku i potem rozporządzenia stosowne, które zostało w tym roku wydane" - powiedział. Dodał również, że kwestia ta podzieliła prawników w ocenach.

YouTube

Całą rozmowę możecie obejrzeć tutaj.

Myślicie, że w najbliższych dniach należy spodziewąć się wprowadzenia nowych obostrzeń?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki otrzymał nagły, pilny apel. Chodzi o tegoroczne Wszystkich Świętych, te słowa mają kluczowe znaczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To nie jest najlepszy rok dla Hanny Lis. Prezenterka nie ukrywa swoich problemów zdrowotnych. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Wielu emerytów nie ma co liczyć na czternastki. Prawie milion Polaków nie dostanie pieniędzy. Dlaczego