W ostatnich miesiącach w życie weszło wiele nowych zasad oraz obostrzeń, które zdaje się, że pozostaną z nami jeszcze przez dłuższy czas. Ze względu na dynamiczny rozwój pandemii koronawirusa władze starają się wprowadzać rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo Polaków.

Nowe zasady już od soboty

Portal Lelum zwraca uwagę, że dziś, 14 października, pojawił się ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o imprezy rodzinne i okolicznościowe, stypy oraz wesele. Już od soboty będą na nich obowiązywać nowe zasady, do których trzeba będzie się dostosować.

Od 17 października zasady organizowania tego typu imprez będą odmienne niż dotychczas. Szczególnie ważną informacją jest fakt, że w żółtej strefie będzie mogło na nich przebywać maksymalnie 75 uczestników (nie licząc obsługi).

W czerwonej strefie zaś, tak, jak dotychczas, limit będzie wynosił 50 osób, z wyłączeniem obsługi.

Ministerstwo Zdrowia przypomniało Polakom o wspomnianych zmianach za pośrednictwem oficjalnego profilu na Twitterze, gdzie na co dzień można znaleźć nie tylko raporty na temat sytuacji epidemiologicznej, ale także ważne ostrzeżenia, a także informacje na temat obostrzeń.

Przypomnijmy – zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu strefa żółta została rozszerzona na obszar całej Polski, tak więc niemożliwe jest organizowanie imprez, w których udział miałoby wziąć powyżej 75 osób.

Dodatkowe, istotne obostrzenia to noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, z wyłączeniem terenów zielonych oraz plaż.

maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube

Ministerstwo Zdrowia ujawniło także, że obecnie niemal 250 tys. osób przebywa na kwarantannie, a ponad 33 tys. osób objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. W szpitalach leży już 6084 pacjentów z COVID-19.

Przypomnij sobie o… POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: SZKOŁY W STOLICY PRZECHODZĄ KRYZYS. CORAZ WIĘCEJ NAUCZYCIELI PRZECHODZI NA ZWOLNIENIA LUB KWARANTANNĘ. DYREKTORZY NIE WIEDZĄ, CO ROBIĆ

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: KRAKÓW I WIĘKSZOŚĆ POWIATÓW W WOJEWÓDZTWIE TRAFI W TYM TYGODNIU DO STREFY CZERWONEJ? STATYSTYKI SĄ NIEPOKOJĄCE