Jak podaje portal "Super Ekspress", Jacek Szydłowski zrobił wstrząsające zdjęcia w szpitalu w Lublinie. Widać na nich nie tylko lekarzy i pielęgniarki pracujących w specjalnych kombinezonach i pacjentów walczących o życie, ale także metalową trumnę, w jakiej zamykane są ciała zmarłych osób chorych na COVID-19.

Epidemia koronawirusa - na pierwszej linii frontu

W metalowych trumnach chowane są ciała zmarłych, które przegrały walkę o życie po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Każda strata pacjenta jest dla medyków ogromnym ciosem, sprawiającym, że ich praca jest w warunkach epidemii jeszcze trudniejsza. Lawinowo przybywająca liczba chorych i coraz cięższy ich stan sprawia, że wygrać z koronawirusem nie jest łatwo.

Część zdjęć wykonanych przez Jacka Szydłowskiego na oddziale intensywnej terapii SPSK 1 w Lublinie trafiło do mediów społecznościowych. Internauci byli podzieleni. Jedni byli wdzięczni za pokazanie jak wygląda praca personelu medycznego, inni przekonywali, że wcale nie ma epidemii. "Celowe sianie paniki”, „Bzdury!" - przekonywali ci ostatni.

Posted by Jacek Szydłowski fotograf on Monday, October 12, 2020

Posted by Jacek Szydłowski fotograf on Monday, October 12, 2020

Sceptyków nie przekonują ani zdjęcia, ani statystyki, które są coraz bardziej dramatyczne. Tylko dziś w Polsce zmarło 63 osoby (u 60 występowały choroby współistniejące). Od początku epidemii zmarło w całym kraju 3 101 osób. Potwierdzono już łącznie 135 278 przypadków zakażenia koronawirusem.

Poruszyły was te zdjęcia?

To też może cię zainteresować: Rząd podjął ważną decyzję. Tysiące Polaków otrzymają wyrównania. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Duda zrobiła furorę podczas ostatniej wizyty na Ukrainie. Czy zakończą się przytyki wobec jej stylu? Wykorzystała ważny element stroju

O tym się mówi: Wiadomo, kiedy najpewniej przypadnie szczyt zakażeń, a także koniec epidemii w Polsce. Eksperci to wyliczyli, nie pozostawiają wątpliwości