Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił dokładnie sprawdzić jakość proszków do prania, które klienci mogą kupić w sklepach w Polsce. Jakie były wyniki kontroli?

Pierwszy taki test!

Jak informuje portal Wirtualna Polska, kontroli poddano proszki takich marek jak:

  • Ariel
  • Persil
  • E
  • Bryza
  • Vizir
  • Rex
  • Dosia
  • Filip.

Badanie miało na celu sprawdzenie jak poszczególne proszki usuwają plamy, a także czy chronią prane produkty przed zabarwieniem w praniu. Dodatkowo sprawdzono także czy proszki wpływają negatywnie na kolor ubrań.

Łącznie w okresie od sierpnia do września przeprowadzonych zostało 290 testów, które ujawniły aż 7450 cząstkowych wyników.

Źródło: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16832

Który proszek jest najlepszy?

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, okazuje się, że najlepszym proszkiem jest Persil Color Deep Clean Technology. Proszek ten nie odbarwia tkanin, a dodatkowo bardzo dobrze usuwa wszystkie zabrudzenia. Jedno pranie wymienionym proszkiem kosztuje nas 0,77 złotych, co zapewnia także najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dobre rekomendacje uzyskał także proszek Bryza – Lanz Expert Mix Color oraz Rex 3x Działanie Kolor skoncentrowany. Natomiast najgorszy okazał się E – Active-6 Enzym do koloru, intensywna świeżość. Okazuje się bowiem, że bardzo źle radzi sobie on z usuwaniem plam.

Co więcej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapowiada, że to nie koniec kontroli produktów, które kupują Polacy.

- Po raz pierwszy prezentujemy wyniki badania konsumenckiego sprawdzającego jakość 10 proszków do prania tkanin kolorowych. Tym samym, w ramach naszych działań edukacyjnych, rozpoczynamy testowanie różnych produktów codziennego użytku – zapowiedział Tomasz Chróstny – prezes UOKiK.

Źródło: https://www.uokik.gov.pl/img/f3bde8a7.jpg

Jak informował portal "Życie ": ZASTOSOWANIE SIĘ DO SŁÓW TEGO DUCHOWNEGO MOŻE MIEĆ OPŁAKANE SKUTKI. DLACZEGO KSIĄDZ POSTANOWIŁ SZERZYĆ DEZINFORMACJĘ

Przypomnij sobie: RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE WSZYSTKICH POLAKÓW O NIEBEZPIECZEŃSTWIE. SYTUACJA W CAŁYM KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNA

Portal "Życie " pisał również: ZNANY POLSKI MUZYK APELUJE O POMOC. MARCIN MILLER WIERZY W DOBRE SERCA POLAKÓW. LICZY SIĘ KAŻDA CHWILA