Koronawirus w Polsce i na świecie rozwija się w zastraszającym tempie. Tylko w naszym kraju według wczorajszego raportu zarażenie potwierdzono u 3003 osób, zaś zmarło aż 75.

Polacy w skupieniu obserwują działania, jakie podejmowane są, by walczyć z koronawirusem, a także te, które mają pozwolić na zapobieganie zachorowaniu. Cały czas trwają prace nad szczepionką. Wiadomo, kiedy będzie powszechnie dostępna?

Co ze szczepieniem na koronawirusa? Jest szansa, że będzie już na wiosnę?

Jak podaje Super Express, szczepionka na COVID-19 ma być gotowa na wiosnę 2021. Czy to oznacza, że za niespełna pół roku będzie można zacząć masowo się szczepić?

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube

Ministerstwo Zdrowia ma w planach zaszczepienie ok. 10 milionów Polaków, największa liczba szczepień ma trafić do seniorów powyżej 65. roku życia.

- Badania nad szczepionkami przeciwko COVID-19 są nadal w toku. Okres wiosenny wydaje się być najwcześniejszym do pierwszych wyszczepień – ujawnia szef zespołu ds. polityki lekowej i farmakoterapii w Naczelnej Izbie Lekarskiej, Mariusz Janikowski.

Czy jest szansa, że na szczepienie zgłosi się planowana liczba osób?

- Widzimy bardzo duże zainteresowanie szczepionką przeciwko grypie, nasze społeczeństwo wyzbyło się obaw przed szczepieniem. W miarę wzrostu zagrożeń zainteresowanie szczepieniami zapewne będzie większe – przekonuje Janikowski.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube

Niektórzy eksperci twierdzą, że podawany termin, wiosna 2021, jest nie do osiągnięcia.

- To wróżenie z fusów. Prace nad szczepionką przeciwko wirusowi HIV ciągną się już ponad 30 lat – zauważa wirusolog, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski.

Przypomnij sobie o… ZENEK MARTYNIUK PRZERYWA MILCZENIE. MA DOŚĆ ZACHOWANIA DANIELA? KRÓL DISCO POLO CHCIAŁBY, ŻEBY JEGO SYN PONOSIŁ KONSEKWENCJE SWOICH ZACHOWAŃ

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: POLICJANCI WCIĄŻ POSZUKUJĄ TYCH LUDZI ZA WŁAMANIA I PROSZĄ O INFORMACJE. UWAGA, SĄ NIEBEZPIECZNI

Portal Życie pisał również o… MAZOWSZE: PRZEZ KORONAWIRUSA SZPITALE ZMIENIAJĄ TRYB FUNKCJONOWANIA. WYKONYWANE SĄ TYLKO OPERACJE KONIECZNE. GDZIE DOKŁADNIE