Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce wciąż jest niezwykle napięta, a to sprawia, że wszyscy bacznie obserwują, co dzieje się w miejscach, w których istnieje spora szansa zarażenia. Do takich należą szkoły.

Otwarte po niemal półrocznej przerwie placówki oświatowe są miejscami, w których dzieje się obecnie wiele. Niektóre z nich musiały opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego przez COVID-19, część pozostaje obecnie zamknięta ze względu na spore ryzyko zarażeniem lub wykrycie koronawirusa u pracowników albo uczniów.

Teraz, gdy niemal codziennie padają rekordy zarażeń, sprawa nauki zdalnej co jakiś czas znów jest na tapecie. Polacy są przerażeni, widząc, w jakim tempie atakuje COVID-19. Kolejne placówki co rusz ogłaszają zmianę nauczania na zdalne.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl

Uczniowie będą uczyć się przez internet, nie wiadomo, jak długo to potrwa

Portal Pikio informuje, że nauka zdalna wdrażana jest w kolejnej polskiej szkole, nie wiadomo jeszcze, na jak długo. Brzmi to niepokojąco.

„Koronawirus u 6 nauczycieli SP 3 w Lidzbarku Warmińskim. Szkoła przechodzi na nauczanie zdalne, a uczniowie i rodzice idą na kwarantannę. To łącznie ponad tysiąc osób” – podaje jeden z dziennikarzy RMF FM na Twitterze.

Jak uściśla Piotr Bułakowski, sprawa jest naprawdę dużej wagi, gdyż ze względu na wykrycie koronawirusa kwarantannę musi odbyć więcej niż tysiąc osób. Szkoła jest zamknięta, nie wiadomo, jak długo to potrwa.

„W związku z wystąpieniem ogniska koronawirusa na terenie szkoły zajęcia stacjonarne z dniem jutrzejszym, tj. 07.10.2020 zostają zawieszone do odwołania. Powiadomimy o harmonogramie zajęć, które będą prowadzone w systemie zdalnym” – brzmi komunikat wydany przez władze szkoły.

Informacja o zarażeniu dotarła do opiekunów uczniów we wtorek po 19:00. Szkołę zamknięto, póki co oficjalnie nie wiadomo, kto był zarażony.

Przypomnij sobie o… ZENEK MARTYNIUK PRZERYWA MILCZENIE. MA DOŚĆ ZACHOWANIA DANIELA? KRÓL DISCO POLO CHCIAŁBY, ŻEBY JEGO SYN PONOSIŁ KONSEKWENCJE SWOICH ZACHOWAŃ

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: POLICJANCI WCIĄŻ POSZUKUJĄ TYCH LUDZI ZA WŁAMANIA I PROSZĄ O INFORMACJE. UWAGA, SĄ NIEBEZPIECZNI

Portal Życie pisał również o… MAZOWSZE: PRZEZ KORONAWIRUSA SZPITALE ZMIENIAJĄ TRYB FUNKCJONOWANIA. WYKONYWANE SĄ TYLKO OPERACJE KONIECZNE. GDZIE DOKŁADNIE