Ferie zimowe to okres, na który czekają uczniowie. Po przerwie świąteczno-noworocznej jest to kolejny czas, w którym można pozwolić sobie na odpoczynek.

Wiadomo już, jak wyglądać będzie kalendarz ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021. Kiedy uczniowie będą mogli odpocząć?

Terminy ferii zimowych 2020/2021 w poszczególnych województwach

Portal Radio ZET zaprezentował już kalendarz ferii zimowych w 2021 roku. To szczególnie ważny okres dla uczniów podstawówek i szkół średnich, a także nauczycieli oraz opiekunów młodzieży. Kiedy przypada przerwa zimowa?

Ferie zimowe. Źródło: Youtube
Ferie zimowe. Źródło: Youtube

W 2021 roku będzie bez zmian – ponownie terminy ferii zimowych będą podzielone na województwa. Przerwy przypadną w różnym czasie dla mieszkańców poszczególnych regionów. Najszybciej skorzystają ci, którzy będą mieli ferie zimowe w terminie od 18 do 31 stycznia, a najpóźniej przypadną one na czas od 15 do 28 lutego 2021 roku.

Ferie zimowe w 2021 roku zawsze trwają dwa tygodnie. Kiedy dokładnie przypadają w poszczególnych województwach?

W terminie 18 stycznia – 31 stycznia 2021 roku odpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Następnie, od 25 stycznia do 7 lutego 2021, ferie będą mieć województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Ferie zimowe. Źródło: Youtube
Ferie zimowe. Źródło: Youtube

Odpoczynek od 1 lutego do 14 lutego 2021 przypadnie uczniom z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Od 15 lutego do 28 lutego 2021 na ferie pójdą wychowankowie szkół z województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Następną przerwą dla uczniów będzie przerwa świąteczna, która przypadnie wiosną, w kwietniu, ściślej mówiąc – od 1 kwietnia do 6 kwietnia.

Przypomnij sobie o… NATALIA KUKULSKA ZDRADZIŁA JAKIE SŁOWA USŁYSZAŁA OD ZBIGNIEWA WODECKIEGO JAKO OSTATNIE. TO NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

Jak informował portal Życie: GWIAZDA SHOW "KRÓLOWE ŻYCIA" WYSZŁA ZA MĄŻ? CZY DAGMARA KAŹMIERSKA UKRYŁA ŚLUB PRZED SWOIMI FANAMI

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: WŁAŚNIE ROZPOCZĄŁ SIĘ PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE FINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA. KOGO OBEJMUJE BEZPŁATNA SZCZEPIONKA