Niedawno w mediach pojawiła się informacja odnośnie objęcia przez córkę prezydenta – Kingę Dudę stanowiska doradcy społecznego w Kancelarii Prezydenta. Osoby współpracujące z prezydentem Andrzejem Dudą utrzymywały, że Kinga Duda nie będzie pobierać wynagrodzenia za swoją pracę. Czy jednak jest to prawda?

Na czym polega praca Kingi Dudy?

Jak donosi portal Wtv, głos na ten temat zabrał profesor Tomasz Nałęcz – były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor nie mógł przejść obok całej sprawy obojętnie i postanowił nakreślić kilka faktów na temat stanowisk w Kancelarii Prezydenta.

- Nie można mówić, że jej stanowisko nas nic nie kosztuje. To bzdura. Dostaje przecież narzędzia do pracy, np. osobny sekretariat albo sekretarzy, oczywiście telefon, samochód – zaznaczył profesor Tomasz Nałęcz.

Nie ulega także wątpliwości, że Kinga Duda będzie mieć na sobie sporą odpowiedzialność. Czy podoła swoim zadaniom?

- Myślę, że panią Kingę Dudę zaleje lawina korespondencji. Obywatele piszą setki listów do prezydenta, ale podobnie jest z doradcami – dodał profesor Nałęcz.

Współpracownicy prezydenta mają inne zdanie

Zdecydowanie inne zdanie na ten temat ma Błażej Spychalski – rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

- Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia, jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce - podkreślił rzecznik.

Co więcej, w jego słowach brak jest konkretnych informacji na temat tego, czym tak właściwie Kinga Duda ma się zajmować.

- Kinga Duda doradza panu prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży, ale także np. w sprawach bardzo skomplikowanych jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej – zaznaczył rzecznik.

Czy faktycznie przyznanie takiego stanowiska swojej córce wpłynie korzystnie na zaufanie Polaków do prezydenta Andrzeja Dudy?

Źródło: hefirstnews.com

Jak informował portal "Życie": SYTUACJA W DOMACH POMOCY I DOMACH OPIEKI NIE JEST NAJLEPSZA. KORONAWIRUSA PRZENOSZĄ PRACOWNICY OŚRODKÓW

Przypomnij sobie: PO KOLEJNYCH OBIETNICACH RZĄDU POZOSTANIE TYLKO ZŁUDZENIE? PODWYŻKI DLA EMERYTÓW WCALE NIE BĘDĄ TAK WYSOKIE, JAK MÓWIONO NA POCZĄTKU

Portal "Życie" pisał również: TYMI WYDARZENIAMI ŻYLI WSZYSCY POLACY. POJAWIAJĄ SIĘ NIEZNANE DOTĄD FAKTY W SPRAWIE MACIEJA ALEKSIUKA. CO TAKIEGO SIĘ WYDARZYŁO