Jak podaje portal "Pikio", kobieta zatankowała samochód na stacji paliw i zrobiła niewielkie zakupy. Przy kasie wręczyła kasjerowi 200 złotych i wyszła. Niepokój kasjera wzbudził wygląd banknotu. Kiedy zdał sobie sprawę z czym ma do czynienia nie tracił czasu i wybiegł na zewnątrz. Wezwał odpowiednie służby.

Podejrzany banknot

28-letnia kobieta, mieszkająca w powiecie cieszyńskim zatrzymała się na stacji paliw w miejscowości Świętoszówka. Kobieta zatankowała samochód i zrobiła zakupy za 35 zł. Przy kasie zapłaciła 200 złotowym banknotem i opuściła stację. Kiedy kasjer dokładnie przyjżał się banknotowi zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa.

Kobieta zapłaciła za zakupy fałszywym banknotem. Praconicy stacji od razu zawiadomili odpowiednie służby o całym zdarzeniu. "W kasie zapłaciła dwustuzłotowym banknotem. Zabrała wydaną jej resztę i odjechała. Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem opatrzonym napisem "souvenir". Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też policję" - mówi cytowany przez "Pikio" asp. szt. Roman Szybiak, rzecznik bielskich policjantów.

YouTube

Apel policji

Policjanci apelują do kasjerów i sprzedawców, żeby zawsze zwracali uwagę na autentyczność wręczanych im banknotów. Przeoczenie fałszywych pieniędzy może być dla nas kosztowne, a jego przeoczenie dość łatwe.

" W tym przypadku 200 zł w miejscu, gdzie znajdują się numery seryjne, był napis "souvenir". Pieniądze prezentowe, wyprodukowane w celach rozrywkowych, są zazwyczaj łudząco podobne do prawdziwych banknotów i przez to nierzadko wykorzystywane przez oszustów" - powiedział Szybiak.

YouTube

Kobietę udało się złapać

Kierownik stacji, który ruszył za kobietą w pościg, dogonił ją na jednym z parkingów w Jasienicy niedaleko Bielsko-Białej. Mężczyzna zatrzymał ją i przekazał w ręce funkcjonariuszy policji. Policjanci zabezpieczyli również fałszywy banknot, którym płaciła.

"Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkanka powiatu cieszyńskiego usłyszała zarzut oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd" - przekazał rzecznik policji.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Po kolejnych obietnicach rządu pozostanie tylko złudzenie? Podwyżki dla emerytów wcale nie będą tak wysokie, jak mówiono na początku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Karta Dużej Rodziny doczeka się ogromnych zmian. Skorzystają na tym setki tysięcy Polaków. Co się zmieni

O tym się mówi: Wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Jej wysokość potwierdził sam minister. Czy emeryci będą zadowoleni