Jak podaje portal "Super Express", Agata Duda w trakcie pierwszej kadencji swojego męża postanowiła być milczącą pierwszą damą. Nie zabierała wówczas głosu na temat ważnych dla społeczeństwa spraw społecznych i politycznych. Wiele osób krytykowało ją za to, ale pierwsza dama nie specjalnie się tym przejmowała, bo jak wiele razy podkreślali pracownicy prezydenta, Agata Duda podejmuje wiele cennych inicjatyw. Tak też było w poniedziałek.

Agata Duda przerwała milczenie

5 października w Pałacu Prezydenckim odbyła się ważna uroczystość, jaką było wręczenie dyplomów podopiecznym Fundacji "Dorastaj z nami", która opiekuje się dziećmi żołnierzy, strażaków i policjantów, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni w czasie służby. W wydarzeniu brał udział prezydent Andrzej Duda oraz jego żona, Agata Duda.

" Uważam, że pomoc, którą Państwo oferują jest pomocą niezwykle mądrą, ponieważ nie jest to pomoc incydentalna, a jest to pomoc długofalowa. A to daje poczucie stabilności i poczucie bezpieczeństwa" - powiedziała cytowana przez "Super Express" pierwsza dama.

YouTube

"Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję za to, że "Fundacja Dorastaj z Nami" pamięta również o wszystkich tych, którzy walcząc z koronawirusem, narażają swoje życie i zdrowie" - dodała żona Andrzeja Dudy.

Na stronie Kancelarii Prezydenta znajdziemy również informację, że para prezydencka objęła swoim patronatem w 2017 roku ważną inicjatywę fundacji - mowa o "Ogólnopolskim Programie Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”.

Co sądzicie o takim zaangażowaniu pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Pandemia w Polsce przebiera na sile. Ministerstwo Zdrowia zapowiada nowe przepisy oraz zapowiada lepsze ich egzekwowanie przez policję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Afera w TVP. Z jednego z odcinków "Rolnik szuka żony" wycięto fragmenty, na których bardzo zależało widzom. O co chodzi

O tym się mówi: Wszystkich Świętych a pandemia koronawirusa. Jak będzie wyglądał 1 listopada? Minister poinformował o obostrzeniach