Jak podaje portal "Super Express", pacjentka ze szpitala w Przasnyszu przyznała się do zakażenia wirusem SARS-CoV-2, choć wiedziała, że jest zdrowa. Musiała to zrobić, żeby móc urodzić. Wypełnienie ankiety dotyczącej zakażenia było warunkiem przyjęcia ją do szpitala. Wspomnieć należy, że rzeczona ankieta nie jest wymysłem przasnyskiej placówki, ale dokumentem, który wydało Ministerstwo Zdrowia.

Zdrowa pacjentka przyznaje się do koronawirusa

Rodząca kobieta przyznała się do zakażenia koronawirusem, choć nie miała żadnych objawów i była zdrowa. Jak sama przyznaje nie miała innego wyjścia, gdyby tego nie zrobiła musiałaby "rodzić na ulicy". Wszystko przez ankietę, która trafiła do przasnyskiej placówki z Ministerstwa Zdrowia.

"Dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu informuje, że ankieta jest jednym z elementów, opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych, algorytmu postępowania „triaż w szpitalach niezakaźnych” z dnia 4 kwietnia 2020 r. Ankieta została dotychczas przeprowadzona wśród ok. 4 850 pacjentów zgłaszających się do SP ZZOZ w Przasnyszu" - powiedział dyrektor szpitala w Przasnyszu, Grzegorz Magnuszewski cytowany przez "Super Express".

Pixabay

Winne Ministerstwo Zdrowia?

Jak się okazuje ankieta, którą wypełniła rodząca pacjentka szpitala w Przasnyszu, nie była także pomysłem resortu zdrowia. Ministerstwo otrzymało pismo, w którym urzędnikom zwraca się uwagę, że wypełniający tę ankietę pacjenci de facto zmuszani są do poświadczania nieprawdy.

"Informuję, że ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 stanowi załącznik do zaleceń konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych z dnia 4 kwietnia 2020 r. Zalecenia te zostały opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Wystąpiliśmy do konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych z prośbą o stanowisko w sprawie tej ankiety" - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

YouTube

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Najnowsze informacje o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało pilny apel. Internauci nie zgadzają się z nim i wyrażają swoje oburzenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Łaniewska zaskoczyła fanów kwotą pobieranej emerytury. Przy okazji oberwało się jej kolegom z branży. Dlaczego

O tym się mówi: Ważna informacja dla wszystkich Polaków. Już niebawem czas letni zostanie zmieniony na zimowy. Nie wszystkim podobają się te zmiany