Sytuacja związana z koronawirusem wciąż jest bardzo napięta, mało tego, co rusz padają rekordy zarażeń – dziś ujawniono, że w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik na COVID-19 uzyskały prawie dwa tysiące osób.

W związku z tym Ministerstwo Zdrowia postanowiło wdrożyć zdecydowane działania. Ogłoszono, że nowe obostrzenia będą dotyczyły wszystkich i wejdą w życie już wkrótce, inaczej można otrzymać srogie kary. Wydano ważny komunikat.

Adam Niedzielski. Źródło: pb.pl
Adam Niedzielski. Źródło: pb.pl

Ministerstwo Zdrowia ujawniło, co będzie dalej

Już teraz pandemia koronawirusa mocno wpływa na nasze codzienne życie, kontakty z innymi czy nawet wyjścia do sklepu. I choć część osób próbuje udawać lub wierzy w to, że COVID-19 nie istnieje, to jednak warto pamiętać, że naukowcy są innego zdania i ostrzegają przed zarażeniem.

Teraz Ministerstwo Zdrowia podejmuje ważne kroki w celu walki z wirusem. Polacy nie będą zadowoleni, szczególnie, że za nieprzestrzeganie przepisów będą przewidziane kary, jest to jednak konieczne dla naszego bezpieczeństwa.

Jak podaje Pikio, już 1 listopada będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Teraz, podczas pandemii koronawirusa, zastanawiano się, jak będzie wyglądał ten dzień, szczególnie na zatłoczonych lub niewielkich cmentarzach, gdzie nie dałoby się zachować dystansu społecznego.

Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube:  Janusz Jaskółka
Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Janusz Jaskółka

- Dokładnie za miesiąc mamy 1 listopada. Jest to święto, kiedy naprawdę wszyscy się przemieszczamy, czasami przez pół Polski jedziemy na groby bliskich (...). Myślę, że wydamy zalecenia na Wszystkich Świętych, abyśmy ograniczyli wyjazdy – informuje wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Dziś, 1 października, przedstawiciele MZ spotykają się z reprezentantami przychodni POZ, gdzie mają ustalić strategię na drugą falę koronawirusa.

- Nie wyobrażamy sobie, w by w porze jesiennej, lekarze POZ nie brali udziału w walce z koronawirusem. Dobra organizacja w placówkach opieki medycznej pozwoli na to, by pacjenci zarażeni COVID-19 nie kontaktowali się ze zdrowymi – mówił wiceminister.

Co, jeśli chodzi o maseczki? Nakaz ich noszenia ignoruje coraz więcej osób. Czy czeka nas zmiana przepisów w tym zakresie?

- Nie będzie upominania, będą kary. To ostateczność, ale musimy przestrzegać reżimu sanitarnego i ograniczeń. Apeluję: maseczka, dystans, dezynfekcja. Pamiętajmy o tym na co dzień (...). Jeśli będzie potrzeba, to uszczegółowimy te przepisy – ujawnił Waldemar Kraska.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAGŁY WZROST ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA. CZY STOLICA TRAFI DO ŻÓŁTEJ STREFY? TO BARDZO MOŻLIWE

Jak informował portal Życie: OGROMNE ZMIANY DLA WIELU POLAKÓW. WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYMI PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI DAROWIZN ORAZ SPADKÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE DAJE ZA WYGRANĄ. POJAWIŁO SIĘ KOLEJNE OGNISKO EPIDEMII. LICZBA ZAKAŻONYCH ROŚNIE LAWINOWO