Jak podaje portal "Super Express", w wieku 85 lat zmarła siostra Magdalena, która przez dekady związana była z Wadowicami. Była premier Beata Szydło podzieliła się na Twitterze swoim wspomnieniem o Danieli Strzeleckiej.

Kim była siostra Magdalena?

Siostra Magdalena (Daniela Strzelecka) zmarła w wieku 85 lat, po 64 latach pełnienia posługi zakonnej. Zakonnica nauczyła religii, a także pełniła funkcję kustosza Muzeum Papieskiego w Wadowicach. Z informacji zawartych na stronie wadowiceonline.pl wynika, że siostra Magdalena wywodziła sie ze znanej szczekocińskiej rodziny, która charakteryzowała się patriotyczną tadycją.

Ojciec siostry Magdaleny brał udział w wojnie bolsko-bolszewickiej w 1920 roku, jako jeden z legionistów Józefa Piłsudskiego. Został ranny w bitwie pod Warszawą. To właśnie w domu rodzinnym zakonnicy w Szczekocinach mieściła sie skrzynka kontaktowa placówki Armii Krajowej.

Daniela Strzelecka przyjęła święcenia w 1957 roku w zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek w Kielcach. Swoją posługę zakonną pełniła kolejno w Częstochowie, Piekoszowie, Krakowie. W 1977 roku trafiła do Wadowic.

wadowiceonline.pl

Beata Szydło wspomina siostrę Magdalenę

"Ogromny żal, wielka strata. Wadowice bez Siostry Magdaleny nie będą już takie same. Niech spoczywa w spokoju" - napisała na profilu na Twitterze Beata Szydło żegnając zmarłą siostrę Magdalenę.

Uroczystości żałobne siostry Magdaleny rozpoczną się mszą świętą w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach 1 października o godzinie 10:30. Mszę poprzedzi odmówienie różańca w intencji zmarłej. Rozpocznie się on o godzinie 10.

Spotkaliście na swojej drodze siostrę Magdalenę?

To też może cię zainteresować: Sensacyjne fakty o ojcu Rydzyku ujrzały światło dzienne! Wygadała się bliska pracownica zakonnika z Torunia, to prawda o imperium redemptorysty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kondolencje płyną z całej Polski. Odeszła wielka gwiazda sceny muzycznej

O tym się mówi: Znany polityk przechodzi bardzo trudne chwile. Krzysztof Bosak musiał pożegnać ukochaną osobę