Trzeba przyznać, że osoba ojca Tadeusz aRydzyka od dawna rozgrzewa wyobraźnię milionów Polaków, a wokół samego zakonnika krążą nie tylko plotki, ale nawet legendy.

Cała Polska wie o tym, że w Toruniu od lat powstaje swoiste „miasteczko ojca Rydzyka”, w ramach którego stoi już świątynia, uniwersytet, park z tężniami solnymi, a także wkrótce pojawi się muzeum i geotermia. Całość leży w bardzo atrakcyjnym punkcie Torunia – w Porcie Drzewnym niedaleko Wisły.

Wokół potężnej inwestycji narosło wiele plotek, pogłosek i często nieścisłości. Ze sprawą postanowiła rozprawić się dotychczas jedna z najbliższych współpracowniczek ojca Tadeusza Rydzyka, Monika Bilska, fotografka i dziennikarka.

Inspiracją do tego jest post senator Koalicji Obywatelskiej, Joanny Sekuły, która stwierdziła wprost, że „blisko 18 milionów złotych kosztowało polskiego podatnika wybudowanie Parku dla Rydzyka”. Do tego dołączyła odpowiednie zdjęcie.

Pracownica redemtporysty nie wytrzymała i postanowiła od razu zareagować. Powiedziała, jak inwestycja wygląda z jej własnej perspektywy!

Fakty o ojcu Rydzyku wyszły na jaw! Bliska pracownica zakonnika powiedziała prawdę o imperium redemptorysty

– Między sanktuarium a Parkiem Pamięci jest jeszcze boisko, a między uczelnią a muzeum - ścieżki piesze, rowerowe, siłownia, miejsce na ogniska, grę w siatkę – stwierdziła wprost w odpowiedzi pani senator fotografka Radia Maryja.

Zaprosiła również polityk do przyjazdu do Torunia, aby mogła obejrzeć inwestycję na własne oczy. Jednak wpis senator musiał ją nieco zaboleć – jak przekonuje serwis „Super Express” – gdyż napisała w kolejnym wpisie, że to „dopiero początek imperium”.

Jak informował portal "Życie": NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI I DOSŁOWNIE MROZI KREW W ŻYŁACH! MIESZKAŃCY MIEJSCOWOŚCI W POLSCE WPADLI W POPŁOCH, WSZYSTKO STAŁO SIĘ W SEKUNDĘ

Przypomnij sobie: JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA KOLĘDA 2020/2021? CAŁKOWICIE ZMIENIAJĄ SIĘ ZASADY, WIERNI CHCĄ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWYWAĆ W DOBIE EPIDEMII

Portal "Życie" pisał również: SZPITALE W POLSCE JUŻ NIE DAJĄ RADY Z OBŁOŻENIEM PRZEZ WZROST ZAKAŻEŃ? ALARMUJĄCE INFORMACJE, SŁUŻBA ZDROWIA JEST NA SKRAJU WYTRZYMAŁOŚCI