Pewna kobieta odmówiła współpracy, co skończyło się dla niej dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Mowa o osobie, do której należał samochód – zamiast otrzymać 500 zł mandatu, musi liczyć się z koniecznością zapłacenia 3370 zł.

Kobieta jest właścicielką auta marki Volkswagen. Postanowiła odmówić współpracy z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, co ściągnęło na nią poważne konsekwencje.

Policjant. Źródło: Youtube
Policjant. Źródło: Youtube

Duża kara za odmówienie współpracy

Jak podaje portal BiznesInfo, sprawa byłaby załatwiona i zakończona jedynie 500-złotowym mandatem, gdyby nie decyzja kobiety. O co dokładnie chodzi?

Początek historii przypada na listopad 2019 roku. To właśnie wtedy na drodze krajowej nr 50 w Czaplinku, w województwie mazowieckim, doszło do zdarzenia, które zapoczątkowało lawinę.

Na terenie zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, znajdował się fotoradar, zaś nieopodal – przejście dla pieszych oraz szkoła. Niestety, osoba, która prowadziła auto marki Volkswagen, nie dostosowała się do ograniczenia prędkości i pędziła aż 109 km/h.

Fotoradar zarejestrował ten wybryk, a właścicielka auta otrzymała od GITD pismo z oświadczeniem w sprawie przyjęcia mandatu. Przyjęła 500-złotową karę, jednak… na zdjęciu widoczny był kto inny – mężczyzna. To sprawiło, że kobieta nie mogła otrzymać mandatu.

Fotoradar/screen Wikimedia @Cybularny CC-BY-1.0
Fotoradar/screen Wikimedia @Cybularny CC-BY-1.0

- Wobec tego, że na zdjęciu za kierownicą siedział mężczyzna, nałożenie mandatu było niemożliwe. Wezwano więc 60-latkę do złożenia wyjaśnień w sprawie, w tym wskazania, komu powierzyła tego dnia swój samochód – wyjaśnia przedstawiciel Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Niestety, kobieta nie chciała współpracować i nie ujawniła danych kierowcy, więc inspektor Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym skierował do sądu na Mokotowie wniosek o ukaranie kobiety za brak współpracy.

Ostatecznie zamiast mandatu kobieta decyzją sądu otrzymała 3000 zł grzywny, musi zapłacić także koszty sądowe, które wynoszą 370 zł.

Przypomnij sobie o… MIESZKANIEC WARSZAWY PRÓBOWAŁ SPRZEDAĆ ORYGINALNE NIEMIECKIE DOKUMENTY POCHODZĄCE SPRZED WIELU LAT. GROZI MU KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: PRZYJĘTO PROGRAM OCHRONY POWIETRZA. NAJWAŻNIEJSZE RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… SPORA WPADKA PODCZAS OSTATNIEGO SERWISU „WIADOMOŚCI TVP”. WIDZOWIE Z PRZEKĄSEM OBSERWOWALI TO, CO ROBI DANUTA HOLECKA NA EKRANIE