Polacy z niecierpliwością czekają na takie wieści. Wszelkiego rodzaju dodatki i dopłaty są zdecydowanie mile widziane, choć, nie ma co ukrywać, często pojawiają się pytania, czy – biorąc pod uwagę stan polskiej gospodarki – na pewno są dobrym rozwiązaniem. Niemniej jednak obecne władze nie szczędzą na przyznawaniu dodatkowych pieniędzy wybranym grupom społecznym.

Wieść o kolejnym dodatku wywołała niemałe poruszenie. Mowa o dopłacie w ramach pakietu mieszkaniowego. Portal BiznesInfo przygotował informacje na temat warunków otrzymania pieniędzy.

Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube

1500 zł od państwa. Dla kogo?

Dopłaty przyznawane w ramach tzw. pakietu mieszkaniowego są już przesądzone, nazwa projektu ustawy to „Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa”. Trwają prace Sejmu nad wspomnianym rozwiązaniem.

Wiadomo już, że pieniądze mają trafić do osób, które ze względu na pandemię koronawirusa znajdują się w trudnej sytuacji i nie mają pieniędzy na czynsz za mieszkanie. Jednak to nie wystarczy. Jakie jeszcze wymogi trzeba spełnić?

Dopłatę otrzymają najemcy wszystkich rodzajów mieszkań – komunalnych, TBS, wynajętych prywatnie lub od firmy, a także spółdzielczych. Muszą jednak pamiętać o złożeniu wniosku o dopłatę do gminy w terminie do 31 grudnia 2020 roku.

Co ważne – w gestii najemcy leży także wykazanie, że przez ostatnie trzy miesiące otrzymywał średni dochód o co najmniej 25% niższy niż w 2019 roku, a także, że mieszkanie było wynajęte przed 14 marca 2020 roku.

Pieniądze. Źródło: nto.pl
Pieniądze. Źródło: nto.pl

Maksymalna dopłata to 1500 zł, pieniądze będą pokrywały do 75% czynszu. Środki będą przyznawane na 6 miesięcy.

Co więcej, środki obejmą również budowę mieszkań komunalnych – mówi się o 50% wartości inwestycji.

- Chcielibyśmy, aby program zaczął działać jeszcze w tym roku, najdalej od grudnia – podkreśla wiceminister rozwoju, Robert Nowicki.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"