Właśnie w sieci, na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych aktualnego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego pojawił się ważny wpis. Polityk apeluje do internautów o zachowanie rozwagi i aby nie wierzyli w to, co jest napisane w sieci. O co chodzi?

Wczoraj na oficjalnym profilu Adama Niedzielskiego, pełniącego od niedawna funkcję ministra zdrowia, pojawił się zaskakujący wpis – informował o tym, że ktoś podszywa się pod niego na Twitterze i rozpowszechnia fałszywe informacje!

- Fake’owe konto - nie dajcie się nabrać. Brońmy się przed fałszywymi informacjami, koronalanserów nie brakuje - napisał nowy minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Wiele osób dało się nabrać

Jak się okazuje, konto nazwane Adam Niedzielski #MZ wyglądało bardzo wiarygodnie, ponieważ w momencie zyskało ponad 1500 obserwatorów!

Treści, jakie pojawiają się na koncie dotyczą głównie koronawirusa – lecz są to informacje błędne. Niestety, wiele osób w to wierzy udostępniając owe treści dalej pośród swoich znajomych!

- Od poniedziałku w strefach czerwonych ograniczamy ilość osób mogących brać udział w zgromadzeniach rodzinnych do 1. Kara za brak maseczki w miejscach publicznych zostanie podwyższona do 6 tys pln. Do weryfikacji i nakładania mandatów użyjemy monitoringów miejskich – tak brzmiała informacja, która nie ma nic wspólnego z prawdą i została zamieszczona na oszukanym koncie. Nie można zatem wierzyć w te słowa!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NAJNOWSZE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ IWONĘ PAVLOVIĆ ZASKOCZYŁO NIEMALŻE WSZYSTKICH. FOTOGRAFIA ROBI SZAŁ W SIECI, PRZYPOMINA O WAŻNYM DLA KOBIETY DNIU

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CAŁKIEM NOWE INFORMACJE O ANNIE JANTAR, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁ NIEMALŻE NIKT. ODNALEZIONO LIST ZAADRESOWANY DO ARTYSTKI, JEGO TREŚĆ WRĘCZ WYCISKA ŁZY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TEGO DNIA