Okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej skończył się już bardzo dawno temu. Mimo, że nie był to najlepszy czas dla Polaków, wiele osób wspomina go z pewnym sentymentem.

Wartość monet z czasów PRL-u potrafi zadziwić

Okres ten jest równie ciekawy dla kolekcjonerów. W domach wielu z nas można znaleźć jeszcze przedmioty, które pochodzą z czasów PRL-u. Szczególnie dużo znajduje się na strychach w domach naszych dziadków.

Życie w PRL. Źródło: pikio.pl
Życie w PRL. Źródło: pikio.pl
Życie w PRL. Źródło: pikio.pl

Jak się okazuje, warto je uporządkować ponieważ być może znajdziemy tam coś, co da nam nagły i dość spory przypływ gotówki. Dużą wartość mają obecnie monety z czasów PRL-u. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę ogromne pieniądze.

Jakie sumy można zgarnąć za stare monety dziadka?

Wielu kolekcjonerów poluje na PRL-owską złotówkę z 1957 roku. Niestety ma ona często startego orła, a to ze względu na to, że materiał z którego została wykonana jest bardzo słaby.

Aluminiowa złotówka jest jednak warta całkiem sporo. Można za nią zgarnąć nawet 1500 zł. Wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. Podobną sumę można uzyskać za 5-złotówkę z rybakiem.

Stare monety
Stare monety
Stare monety

W takim wypadku, warto chyba dokładnie przeszukać swój dom, a może nawet udać się do dziadków i sprawdzić, czy nie są szczęśliwymi posiadaczami PRL-owskich monet. Kolekcjonerzy są w stanie za nie zapłacić naprawdę sporo pieniędzy.

Znalezione PRL-owskie zdobycze można najprościej wystawić na internetowych aukcjach. W różnych serwisach kolekcjonerzy poszukują ciekawych zdobyczy. Dzięki internetowi proces sprzedaży takich zdobyczy jest dużo szybszy.

Monety z czasów PRL. Źródło: sprzedajemy.pl
Monety z czasów PRL. Źródło: sprzedajemy.pl
Monety z czasów PRL. Źródło: sprzedajemy.pl

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ