Sezon grzybowy rozpoczął się na dobre. Deszczowa aura spowodowała, że grzybiarze mają co zbierać. Okazuje się jednak, że powinni pamiętać o jednej ważnej rzeczy, gdyż jadalne grzyby również mogą otruć.

Grzybiarze powinni pamiętać o pewnej rzeczy

Sezon grzybowy w tym roku rozpoczął się dużo wcześniej. W związku z tym, że w tym roku wszystko rozpoczęło się bardzo szybko, warto przypomnieć sobie ważne zasady, które pozwolą nam na rozsądne grzybobranie. Okazuje się, że jadalne grzyby mogą być trujące. Czego należy się wystrzegać?

Grzyby. Źródło: Youtube
Grzyby. Źródło: Youtube

Jak zaznacza portal Onet.pl, przede wszystkim grzybiarze nie powinni zbierać młodych grzybów. Wtedy nie wiadomo, czy dany okaz jest faktycznie jadalnym, czy trującym grzybem.

Ponadto nie należy łączyć grzybów z winem. Niektóre z nich po kontakcie z tym napojem mogą stać się trujące. Wszystko za sprawą kopryny - substancji, która blokuje rozkład alkoholu. Dlatego warto lepiej unikać grzybów na zakrapianej imprezie.

Gdzie najlepiej zbierać grzyby?

Mamy również pewne wskazówki dla grzybiarzy. Oto miejsca w których najlepiej jest szukać danych okazów.

Prawdziwek zazwyczaj występuje w lasach iglastych, pod świerkami i sosnami. Borowik natomiast lasach liściastych, najczęściej pod dębami i bukami.

Grzyby. Źródło: Youtube
Grzyby. Źródło: Youtube

Jeśli chcemy znaleźć Podgrzybka najlepiej szukać w lasach iglastych, pod sosnami i świerkami, często rosną także w lasach liściastych w okolicach buków i dębów. Koźlarz natomiast rośnie w okolicach brzóz.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ