Jak podaje portal "Biznes Info", na dopłaty do czynszu będzie mogło liczyć tysiące Polaków. Ustawa umożliwiająca wprowadzenie opłat trafiła już do Sejmu. Pierwsze pieniądze mają zostać wypłacone już w 2021 roku. Trzeba będzie jednak spełnić pewne warunki. Jakie?

Dopłaty do czynszu

Dopłaty do czynszów stanowią jeden z głównych punktów trwających obrad Sejmu. Program miał wejść w życie już 1 lipca, jednak nie udało się tego zrobić - wszystko przez przeciągające się prace nad projektem ustawy.

Dopłaty mają być odpowiedzią na trudną sytuację tysięcy Polaków, których kryzys będący wynikiem epidemii koronawirusa pozbawił części lub całości dochodów. Z pieniędzy będą mogły skorzystać osoby mające problem z opłaceniem rachunków w terminie.

YouTube

Warunki przyznania dopłaty

Jednym z podstawowych warunków, jaki trzeba będzie spełnić jest udowodnienie, że nasze dochody zmniejszyły się o 25 procent względem ubiegłego roku. Do tego dochodzi konieczność spełnienia warunków przewidzianych dla ubiegających się o dodatek mieszkaniowy, jak próg dochodowy na jednego członka rodziny czy metraż mieszkania względem ilości zamieszkujących go osób.

Dodatkowo umowa najmu nie może zostać podpisana później niż przed dniem 14 marca 2020 roku. Dopłaty będzie można uzyskać także za minione miesiące począwszy od 1 marca 2020 roku. Dopłata do czynszu może wynieść maksymalnie 1500 zł i nie będzie mogła przekroczyć 75 proc. czynszu.

YouTube

Będziecie ubiegać się o dopłatę?

To też może cię zainteresować: Wkrótce wejdą w życie potężne zmiany w Kodeksie drogowym? Kierowcy obawiają się, że postój będzie oznaczał karę, a mandaty zwiększą się czterokrotnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy emeryci mogą liczyć na ponowne przeliczenie i podwyżkę świadczeń? Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy. O co chodzi

O tym się mówi: Rząd chce zwiększyć emerytury, ale jakim kosztem? Polacy pracujący na umowach zlecenie muszą liczyć się z obniżeniem dochodów