Monika Janowska, żona popularnego piosenkarza i aktora Roberta Janowskiego, zdecydowała się na szczere wyznanie. Kobieta opowiedziała o tym, co czuła podczas zamachu na World Trade Center. Ludzie umierali tam w drastycznych okolicznościach.

To nieprawdopodobne, co ludzie musieli przeżyć

11 września 2001 roku miała miejsca seria czterech ataków terrorystycznych na terenie Stanów Zjednoczonych. Zamachowcy uprowadzili samoloty pasażerskie i za ich pomocą dokonali brutalnych czynów.

Zamachowcy skierowali samoloty w kierunku dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. Czwarty samolot rozbił się na polu w Pensylwanii, dzięki obronnemu zachowaniu pasażerów maszyny.

WTC. Źródło: wp.pl
WTC. Źródło: wp.pl
WTC. Źródło: wp.pl

W atakach zginęło aż 2973 osób, a 6291 zostały ranne. Wydarzenia z 11 września 2001 roku są przerażające i mrożą krew w żyłach.

Żona Roberta Janowskiego zdecydowała się na szczere wyznanie

Żona Roberta Janowskiego dokładnie pamięta ten dzień, dzień wielkiego zamachu. Kobieta opisała w mediach społecznościowych swoje odczucia – strach i współczucie, które ją wówczas ogarniały.

Na Instagramie Moniki Janowskiej możemy przeczytać, że kobieta pracowała wówczas w brytyjskim hotelu, który był przeznaczony wyłącznie dla pracowników lotniska i załogi linii lotniczych, jako sprzątaczka. Tego dnia miała sporo pracy – 16 apartamentów do posprzątania, i jak zwykle włączyła przy sprzątaniu telewizor.

Po zobaczeniu wiadomości zza oceanu, przeżyła prawdziwy szok. To co działo się wówczas w Stanach Zjednoczonych było przerażające. Kobieta bardzo współczuła ofiarom zamachów, ale w tym samym czasie musiała się skupić na swojej pracy.

Załoga, która miała wylecieć do Nowego Jorku musiała zostać ponownie w hotelu. To oznaczało, że osoby sprzątające musiały przygotować znacznie więcej pokoi.

Sprzątałam całą noc! Już te 16 apartamentów nie miało znaczenia , już nie było ,,Moje-Twoje", ogarnialiśmy wszystkie piętra , każdy najmniejszy pokój...

- napisała Monika Janowska.

Kobieta napisała również, że to, co działo się wówczas w Stanach Zjednoczonych, zbliżyło do siebie załogę hotelu. Wszyscy połączyli się ze sobą w bólu i strachu.

Płakaliśmy wszyscy i nie liczyła się ani Narodowość, ani kolor skóry, Płeć czy Religia! Byliśmy ,,w tym" RAZEM! Ponad Podziałami (…) Tam, Ameryka ,,płonęła" podzielona, a My, w tym samym czasie, byliśmy wspólnotą, której już nigdy potem, w żadnym miejscu i czasie nie poczułam...

- dodała.

View this post on Instagram

September 11. - I Will Never Forget 🖤 Minęło 19 lat. Pamiętam każdą chwilę... Pracowałam w Arora Heathrow - hotelu tylko dla pracowników lotniska i aircraft's crew. Byłam sprzątaczką. Dostałam 16 apartamentów do tzw. ,,spring clean", co oznaczało, że jest ,,zmiana załogi". ,,Przylatuje Nowy York" mówiliśmy potocznie i wiedzieliśmy, że będziemy jechać na szmacie z prędkością światła, aby zdążyć ogarnąć syf po tych, którzy mieli z Londynu wylatywać, a przed tymi, którzy właśnie byli ,,w drodze" do. Nie lubiliśmy zmiany- ciężka robota dla nas, sprzątaczek. Wchodząc do pokoju, w fartuchu i z wózkiem, zawsze włączałam telewizor, aby coś gadało w tle, cokolwiek...byle nie skupiać się na brudnych kiblach... Wtedy też włączyłam... Już wiedziałam, że to będzie ciężka noc! Nowy York ,,przyleciał"! Ale ,,druga zmiana" już nie wyleciała. Panika w całym hotelu. Jak i gdzie pomieścić tych, którzy już są ,z tymi, którzy są jeszcze! Sprzątałam całą noc! Już te 16 apartamentów nie miało znaczenia , już nie było ,,Moje-Twoje", ogarnialiśmy wszystkie piętra , każdy najmniejszy pokój... Płakaliśmy wszyscy i nie liczyła się ani Narodowość, ani kolor skóry, Płeć czy Religia! Byliśmy ,,w tym" RAZEM! Ponad Podziałami. Przeszywający strach i ból, a jednocześnie jakiś niezrozumiały spokój płynący z tej więzi, którą stworzyliśmy... Przedziwne uczucie... Tam, Ameryka ,,płonęła" podzielona, a My, w tym samym czasie, byliśmy wspólnotą, której już nigdy potem, w żadnym miejscu i czasie nie poczułam... 11. Września- Nie Zapomnę! 🖤#september #eleven #wtcmemorial #worldtradecenter #memorial #wtc #iwillneverforget #londyn #newyork

A post shared by Monika Janowska (@jan.owska) on

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ