Jak podja portal "Pikio", 83-letni Józef Nowak ze Szczecina cierpi na Alzheimera. Mężczyzna po raz ostatni był widziany w środę 9 września około godziny 20 na ulicy Łukasińskiego w Szczecinie. Wyszedł z domu, nie informując o tym członków swojej rodziny. Zrozpaczeni bliscy błagają o pomoc w odnalezieniu seniora.

Zaginiony Józef Nowak

Z cierpiącym na Alzheimera Józefem Nowakiem nie ma kontaktu od kilkudziesięciu godzin. Mężczyzna nie nawiązał kontaktu z rodziną, ani nie wrócił do domu. Pan Józef ma około 162 cm wzrostu i jest krępej budowy ciała. Ma siwe, proste włosy. Porusza się bardzo powoli, używając przy tym laski.

Policja prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o tym, gdzie może obecnie przebywać senior lub co się z nim działo w ostatnich godzinach, proszeni są o kontakt z Komisariatem Policji Szczecin-Pogodno. Można to zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 47 78 19 103.

pikio.pl

Osoby z Alzhaimerem

Pan Józef cierpi na Alzheimera, chorobę która jest określana również jako przedstarczy zanik mózgu. Jak na razie nie udało się do końca zbadać przyczyn jej powstawania. Choroba prowadzi do uszkodzenia kory mózgowej, co z kolei wywołuje problemy z mową, myśleniem i pamięcią.

Chorzy mają problem z orientacją w czasie i przestrzeni. Chorzy gubią się nawet w znanym sobie otoczeniu. Do tego dochodzą częste zmiany nastroju. Niestety nie ma leku, który spowodowałby odwrócenie skutków postępującej choroby. Opieka nad zmagającą się z tym schorzeniem osobom jest niezwykle trudna.

Pixabay

Widzieliście gdzieś zaginionego Pana Józefa?

To też może cię zainteresować: Rząd postanowił wprowadzić poważne zmiany. Emeryci nie będą zadowoleni z takiej decyzji. Głos na ten temat zabrała Jadwiga Emilewicz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maja Sablewska skrytykowała Agatę Dudę. Padły bardzo mocne słowa. Czym podpadła pierwsza dama

O tym się mówi: Opłaty jakich żąda zarząd cmentarza są niesamowicie wysokie. Mieszkańcy jednego z miast w centralnej Polsce nie mogą w to uwierzyć