Jak podaje portal "Super Express", były minister zdrowia Łukasz Szumowski opowiedział w jednym z wywiadów, że spędził około 10 dni na morzu w towarzystwie jednej osoby. Do Hiszpanii wybrał się niedługo po złożeniu na ręce premiera Mateusza Morawieckiego dymisji.

Wakacje Szumowskiego wzbudziły kontrowersje

Pod koniec sierpnia Łukasz Szumowski wybrał się na wypoczynek do Hiszpanii. Czas spędził na jachcie, którego właścicielem jest milioner Bogusław Szemietoh, który jest również konsulem honorowym na Islandii.

Duże emocje i kontrowersje wzbudził wybór Hiszpani przez byłego juz ministra zdrowia - w końcu jest to kraj, w którym odnotowuje się nadal dużą liczbę zakażeń koronawirusem. Jak tłumaczył swój wybór Łukasz Szumowski?

"Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie" - wyjaśnił cytowany przez "Super Express" Łukasz Szumowski.

" Wydawało mi się, że trochę prywatności będzie można uzyskać, żeglując po oceanie. Okazuje się, że nawet tam niestety ktoś robi zdjęcia, co nie jest przyjemne. Ale wakacje się udały" - dodał.

se.pl

Wypoczynek na pokładzie jachtu i plany na przyszłość

Łukasz Szumowski przekonywał również, że jacht, na jakim wypoczywał nie był specjalnie luksusowy "Bardzo dzielna jednostka, świetnie sobie radzi w dużych falach i w dużym wietrze. Ma raptem 12 metrów, dwie kajuty i 20 lat" - podkreślał Łukasz Szumowski.

Szumowski zdradził również, jak będzie wyglądała teraz jego polityczna i nie tylko polityczna przyszłość. "Będę pracował w instytucie, w klinice jako lekarz. Do końca kadencji jestem posłem. Będę mógł się skupić bardziej na moim okręgu. Do tej pory jako minister, szczególnie w okresie koronawirusa, swoje poselskie obowiązki - wizyty w regionie, rozmowy z ludźmi, mocno zaniedbałem" - dodał.

se.pl

Jak podoba się wam wyjaśnienie Łukasza Szumowskiego?

To też mże cię zainteresować: Liczba zakażń koronawirusem znów rośnie. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie jest dobrze. Wybitny polski muzyk trafił do szpitala. Jego najbliżsi liczą na cud

O tym się mówi: Dotarły do nas informacje o Gienku Losce. Stało się najgorsze. Fani muzyka pogrążeni w żałobie