Jak podaje portal "Pikio", Ministerstwo Zdrowia codziennie aktualizuje dane dotyczące zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Informacje na ten temat pojawiają się w mediach społecznościowych, gdzie zamieszczane są również komunikaty odnoszące się do wprowadzania lub łagodzenia obostrzeń. Pojawił się kolejny komunikat, z którym powinni się zapoznać wszyscy.

Ministerstwo Zdrowia informuje Polaków o istotnych zmianach

W środę rano na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia pojawił się komunikat dotyczący zmian, jakie obowiązują od 2 września w zakresie kwarantany i izolacji domowej. Wszyscy powinni się z nimi zapoznać.

" Przypominamy, że od 2.09. obowiązują nowe zasady dotyczące izolacji domowej pacjentów z koronawirusem" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia, który po szczegóły odsyła nas na stronę internetową resortu.

O tym należy pamiętać

"Od 2 września 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące:kwarantanny (odosobnienie osoby zdrowej, z powodu narażenia na zakażenie), izolacji (odosobnienie osoby, której pierwszy wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest dodatni). Izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19. W przypadku, gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji, a jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów" - przypomina na swoich stronach ministerstwo.

Pixabay

Jednocześnie resort zdrowia przypomina, że osoby objęte kwarantanną i izolacją domową nie mogą w oznaczonych terminach opuszczać miejsca ich odbywania. Dotyczy to nie tylko wyjść do sklepu, ale także spacerów i innych czynności wiążącyh się z wyjściem z domu lub mieszkania.

Jak oceniacie skrócenie czasu pobytu w izolacji domowej i kwarantannie?

To też może cię zainteresować: Rośnie liczba szkół zamkniętych z powodu wykrycia w nich przypadków koronawirusa. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oficjalne oświadczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co się dzieje z Krzysztofem Kowalewskim? Fani są zaniepokojeni wyglądem aktora

O tym się mówi: Daniel Martyniuk został filozofem. Syn Zenka Martyniuka nie daje o sobie zapomnieć. Jaka według niego jest rola kobiety