Nie jest tajemnicą, że koszty życia są coraz wyższe. Właśnie dlatego informacje takie jak ta to dobry znak dla Polaków. Wiadomo już, że emeryci mogą zyskać pieniądze od państwa. Wszystko dzięki obietnicom władz, a także waloryzacji emerytur.

Według wyliczeń Faktu będą to znaczne różnice – seniorzy dostaną więcej o ok. 2300 zł netto! Kto i kiedy może spodziewać się takiej gotówki? Znamy odpowiedź.

Dodatkowa gotówka dla emerytów

Warto zauważyć, że budżet na 2021 rok uwzględnia spore dodatki dla seniorów. Według obliczeń wydatki państwa będą wyższe o ponad 30 miliardów złotych, a aż jedną trzecią z tej kwoty stanowi waloryzacja rent i emerytur.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

Oczekiwano waloryzacji kwotowo-procentowej, którą zresztą obiecywały władze, jednak zapadła inna decyzja – będzie to waloryzacja procentowa, wynosząca 3,84%. O tyle zwiększą się emerytury od marca 2021.

To jeszcze nie wszystko. Dodatkowe pieniądze dla emerytów to także trzynastki, które zostały już ustawowo zatwierdzone jako stały dodatek. Wypłaty gotówki wiosną 2021 potwierdziła już minister Marlena Maląg.

Trzynastki będą wynosiły ok. 1018 zł na rękę, czyli tyle, co minimalna emerytura. Otrzyma je każdy, niezależnie od wysokości swojej emerytury – jeśli tylko posiada prawo do otrzymywania renty albo emerytury na dzień 31 marca 2021.

Kolejna gotówka pojawi się kilka miesięcy później i również będzie to niemała kwota. Mowa o czternastkach, które będą wypłacane od listopada 2021. Jak dotychczas jeszcze nie uchwalono ostatecznych przepisów, jednak budżet państwa zakłada wydanie sporej kwoty na czternaste emerytury.

Bonus do emerytury
Bonus do emerytury
Bonus do emerytury

W tym przypadku wysokość wypłat będzie zależna od wysokości emerytury lub renty – ci, którzy otrzymują nie więcej niż 2450 zł na rękę, dostaną pełną kwotę, tj. 1018 zł netto. Im więcej dostaje świadczeniobiorca, tym mniejszą czternastkę otrzyma. By móc liczyć na jej wypłacenie, 31 października 2021 trzeba będzie mieć prawo do wypłaty renty albo emerytury.

Źródło: fakt.pl
Źródło: fakt.pl

Przypomnij sobie o… POLSKA PODZIELONA NA TRZY STREFY. W NASZYM KRAJU WRACAJĄ OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: W KILKU MIEJSCACH ZABRAKNIE WODY DZIŚ I JUTRO. GDZIE I W JAKICH GODZINACH ZAPLANOWANO PRACE

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA PO FALI KRYTYKI ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEPROSIĆ. "NIGDY MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO ROBIENIE SOBIE ŻARTÓW"