To lato jest naprawdę gorące. Pogoda już od dobrych kilku tygodni sprzyja urlopowiczom i nie tylko. Jednak w ostatnim czasie mamy załamanie pogody, a nad większą częścią Polski zebrały się czarne chmury.

Nad Polskę nadciągają trąby powietrzne i burze

Z informacji, które podało dzisiaj rano TVP wynika, że niedziela będzie naprawdę niebezpieczna. W większej części kraju mieszkańców czekają burze, a w niektórych miejscach mogą nawet wystąpić trąby powietrzne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty trzeciego stopnia dla pięciu województw. Sytuacja pogodowa w tych regionach może mieć fatalne skutki, dlatego mieszkańcy powinni lepiej siedzieć w domach.

Burza. Screen: Interia
Burza. Screen: Interia
Burza. Screen: Interia

Ostrzeżenia trzeciego stopnia dotyczą województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Alerty drugiego stopnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla mieszkańców Lubelszczyzny i Opolszczyzny.

IMGW wydało alerty najwyższego stopnia

Reszta kraju – z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego – musi się spodziewać ulewnych deszczów oraz gwałtownych nawałnic. Tam IMGW wydało alerty pierwszego stopnia.

Niedziela będzie bardzo ulewna. Prawie w całym kraju będzie padać obfity deszcz – od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy. Ponadto mogą również wystąpić opady gradu, którego średnica wyniesie od 3 do 5 cm.

Porywisty wiatr osiągnie prędkość od 100 do 120 km/h. W niektórych miejscach istnieje ryzyko pojawienia się trąb powietrznych. Mieszańcy Polski muszą dzisiaj naprawdę uważać.

Dzisiaj wystąpią warunki do rozwoju gwałtownych burz na południu oraz w centrum Polski (zwłaszcza w...

Posted by Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB on Sunday, August 30, 2020

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ